Українці вже можуть купувати ліки за “тисячу Зеленського“, але є обмеження за віком

Вже з понеділка, 24 січня, українці можуть купувати ліки за “тисячу Зеленського”. Купувати їх можна як у звичайних аптеках, так і через інтернет. При цьому рецепт лікаря не обов’язковий. Проте “тисяча Зеленського” може бути витрачена на ліки не всіма громадянами: є обмеження за віком.

 

Спочатку, коли стало відомо про матеріальне заохочення вакцинованих українців, суспільство сприйняло це з ентузіазмом. Проте, коли повідомили, що “тисячу Зеленського” можна буде витратити лише на розваги і спорт, багато людей похилого віку відчули собі обділеними. Для більшості немолодих українців, які не можуть похвалитися гарною пенсією та соціальними благами, відвідування кінотеатрів і подорожі країною не є найбільш нагальними потребами.

Тому уряд пішов назустріч літнім громадянам, дозволивши їм витратити “тисячу Зеленського” на купівлю ліків.

“З 24 січня вакциновані люди від 60 років зможуть використати засоби програми “єПідтримка” на купівлю ліків. Купити лікарські засоби можна буде в аптечних закладах та в інтернет-аптеках як за рецептом лікаря, так і без нього”, – повідомив у своєму Facebook прем’єр -міністр Денис Шмигаль.

Чтайте також:  Держгарантії за кредитами: Зеленський ухвалив новий закон

При цьому для покупки ліків є обмеження за віком. Придбати їх за тисячу Зеленського можуть лише ті громадяни, яким уже виповнилося 60 років.

“Банки перевірятимуть вік людини в момент проведення платежу. Коли саме ви оформили картку – не важливо, головне, щоб на момент покупки ліків вам уже виповнилося 60 років, а також щоб ви мали повний курс вакцинації та “зелений” COVID-сертифікат у Дії “, – розповів глава Мінцифри Михайло Федоров.