У верховній раді пояснили, коли в Україні запрацює страхова медицина.

Страхова модель медицини може бути запроваджена в Україні лише після завершення усіх етапів медичної реформи.

«У програмі президента записано, що ми маємо все ж таки в Україні зробити страхову систему медицини здоров’я — обов’язкове загальнодержавне медичне страхування», — заявив глава комітету Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в інтерв’ю «Громадському».

 

Водночас Радуцький наголосив, що без доведення до кінця усіх етапів медичної реформи це зробити не вийде.

«Бо страхова компанія — немає різниці, це державна чи приватна страхова компанія — не може сплачувати за ліжко-день, вона може сплачувати вартість послуги. Тому успішне проведення всіх етапів реформи — це шлях до запровадження страхової моделі системи охорони здоров’я», — пояснив він.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я до кінця поточного року планує запровадити професійне ліцензування лікарів на законодавчому рівні. Тим часом Уляна Супрун назвала міста, в яких виникли складнощі з впровадженням інституту сімейних лікарів.

Чтайте також:  Від кого Тимошенко отримала майже 150 мільйонів компенсації: версії журналістки-розслідувачки

Медична реформа в Україні втілюється непрофесійно і становить небезпеку для людей, а Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) не пропонує і не бере до уваги альтернативні методи впровадження необхідних перетворень. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів голова громадської організації «Платформа громадського здоров’я», асистент кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ ім. Богомольця Максим Іонов.

З 1 червня МОЗ запровадить нову систему фінансування лікарень. Наразі Міністерство терміново готує зміни до деяких нормативних актів.