Українські інфекційки забиті дітьми, а влада готує відкриття садків. Чим загрожує та як уберегтися від коронавірусу

В Україні зростає кількість хворих на COVID-19 дітей. Незважаючи на початкові твердження, що цій віковій групі практично не загрожує зараження, дитячі інфекційні лікарні переповнені.

Медики пояснюють це тим, що малечу частіше тестують на коронавірус, а загалом ситуація не критичніша, ніж у світі.

Водночас статистика показує, що рівень захворюваності в Україні на кілька відсотків вищий, ніж в інших країнах. Але це не завадило МОЗ анонсувати відновлення діяльності дитячих садків уже з 22 травня, а в Києві готують до відкриття літні дитячі табори.

В Україні масово хворіють діти
В Україні офіційно підтверджено більше 17 тисяч випадків зараження коронавірусом, серед яких понад тисяча – діти. У Києві нездужає більш ніж 100 дітей, частина з них госпіталізована в міську інфекційну лікарню. COVID-19 не шкодує навіть найменших, нещодавно в столиці інфікувалося 3-місячне немовля.

Випадки зараження фіксують щодня. За словами мера столиці Віталія Кличка, у Київській міській дитячій клінічній інфекційній лікарні всі бокси заповнені хворими дітьми та пацієнтами з підозрою на коронавірус.

Якщо порівнювати Україну з іншими країнами, то в них ситуація зі статистикою куди краща, ніж в Україні. Там відсоток зараження серед дітей фіксується на рівні від 1% до 5%, тоді як у нас – на рівні 7%.

Чтайте також:  "Лікарі б'ють на сполох через загрозу вірусу, в Україні виявили екстремально заразний підтип": медики про штам "Омікрон"

Причин для паніки немає
Дитячі лікарі-інфекціоністи зазначають, що ситуація не настільки критична, як її показують. Так, відсоток захворюваності може бути трохи вищим, ніж в інших країнах, але загалом статистика зараження серед дітей набагато нижча, ніж у дорослих, як і в усьому світі.

“У світі 5%, у нас 7%, але ж не 20%. Статистично це не надто суттєва різниця. Не думаю, що в Україні є якась конкретна причина, через яку діти частіше хворіють, і на неї якось можна впливати. У глобальному плані заражених дітей у нас набагато менше, ніж дорослих, як і в усьому світі. І летальних випадків у нас немає”, – сказав у коментарі OBOZREVATEL лікар-інфекціоніст дитячого медичного центру “Мама-лікар” Євген Щербина.
Заповненість медустанов пояснюється досить просто, стверджує педіатр-інфекціоніст Віталій Євтушенко. За його словами, дітей частіше госпіталізують навіть без небезпечних симптомів, до того ж у медзакладах є пацієнти з підозрою на COVID-19.

“Так, дітей у лікарні багато. Але часто там перебувають ті, хто потребує уточнення діагнозу, тому що є затримки з проведенням тестів. Тому саме з підтвердженим діагнозом у нас набагато менше. Сказати, що так вже й масово, не можна. Десь частіше перестраховуємося, батьки теж хвилюються, і ми кладемо в стаціонар. Поки у нас є окремі палати, щоб їх розмістити, чому б і ні”

Чтайте також:  Україна у ПАРЄ ініціювала декларацію щодо Білорусі

Крім того, обидва лікарі наголошують, що діти значно легше переносять захворюваність, іноді й зовсім безсимптомно.

На думку інфекціоністів, звісно, відкривати дитсадки й табори небезпечно, але з огляду на те, що карантин не може тривати вічно, цілком логічно, що їхнє функціонування відновиться.

“Тут відбувається вибір меншого лиха. Ми прекрасно розуміємо, що карантин необхідно продовжувати, але його неможливо продовжувати далі з тими ж умовами, які були. Людям потрібно виходити на роботу, на відпочинок, тому що і морально, і фізично дуже складно сидіти на карантині так довго. Дітей потрібно відправляти і в дитячі садки, і в школи, навчання онлайн – це фікція. Звісно, краще, ніж нічого, але все ж”, – зазначає Щербина.

З ним погоджується і Євтушенко. Він вважає, що до процесу потрібно підходити виважено, але “треба налаштовуватися на те, що хворіти діти будуть”.