Ринки Європи знову обвалились

Головними причинами стали безпрецедентні карантинні заходи в Італії та рішення Трампа обмежити в’їзд до США з більшості країн ЄС

У четвер, 12 березня, торги на європейських ринках відкрилися на відмітках набагато нижче, ніж днем раніше. На це вплинуло рішення італійської влади закрити в країні всі магазини, крім продовольчих та аптек, а також рішення президента США Дональда Трампа заборонити в’їзд до США з більшості країн Європи у відповідь на епідемію коронавірусу. Про це повідомляє Investing.com.

Еталонний індекс STOXX 600 упав на 17,4 пункта, або на 5,2%, британський FTSE 100 – на 5%, німецький DAX – на 5, 4%. Міланська фондова біржа FTSE MIB, яка виявилася в ситуації гострої рецесії внаслідок загальнонаціональної ізоляції, обвалилася на 5,9%.

Найбільше постраждав сектор туризму. Власник British Airways, компанія 8513, впала на 16,3%, Lufthansa – на 9,9%, круїзний оператор Carnival – на 15,4%, французький Airbus – на 8,8%.

Чтайте також:  Пенсіонерам будуть додатково виплачувати по 5,5 тис. грн щомісяця: кому і чому

Окрім надзвичайних заходів в Італії та рішення Трампа, по світових ринкових фондах також вдарило оголошення Всесвітньої організації охорони здоров’я пандемії коронавірусу.