Перевірте себе 7 жахливих звичок, яких ви несвідомо вчите своїх дітей

Батьки – це перші й головні вчителі в житті дитини, а також її рольова модель. Ваші діти вчаться у вас, як справлятися з життєвими негараздами, робити правильний вибір, взаємодіяти з іншими людьми та бути відповідальними за свої вчинки. Ніхто не ідеальний, тому зробити крок назад і подивитися, який приклад ти подаєш дитині – це хороша ідея.

 

Перевірте себе за списком шкідливих звичок, це може стати сигналом для того, щоб внести зміни в своє життя.

1. Бути надто самокритичними.
Висока самооцінка починається з батьків, які своїм прикладом показують, що потрібно цінувати себе таким, яким ти є. Замість того, щоб вкотре вказувати на свої огріхи, краще подивитися на себе в дзеркалі та спробувати похвалити таким чином, щоб діти це чули та могли відзначити для себе. Наступного разу поділіться з дітьми своєю перемогою в чомусь, а не невдачею, і заохочуйте їх чинити так само.

2. Бути надто прив’язаним до електроніки.
Діти не повинні бачити батьків, приклеєних до смартфонів, телевізорів та соціальних мереж, тільки якщо це не є роботою. Коли ви поруч із дітьми, потрібно докласти зусиль і відкласти гаджети убік, зосереджуючись на людському спілкуванні. Замість спостереження за стрічкою новин краще пограти всією сім’єю в настільні ігри, навчити доньку фарбувати нігті і почитати.

Чтайте також:  Міністр освіти оцінив ймовірність "дистанційки" з 1 вересня

3. Пліткувати про членів сім’ї та друзів.
Плітки – це одна з тих звичок, які легко з’являються, але яких важко позбутися. І це безперечно поганий приклад для дітей. Замість пліток після відвідування родичів чи друзів потрібно сфокусуватися на тому, які цікаві речі ви там зробили, побачили та почули, похвалити оздоблення їхнього будинку, запропоновані частування тощо.

4. Неповажно ставитися до чоловіка/
жінки.
Виявляючи неповагу в сім’ї, навіть у формі жарту, можна прищепити дитині можливо найгіршу звичку у стосунках і змусити їх копіювати таку манеру на адресу вже батьків – вас. Помітити цю звичку у дітях можна під час їхніх ігор або, у разі підлітків, під час зав’язування перших стосунків. Але в цей час буде пізно щось виправити. Поводитися з партнером треба так, як хотілося б, щоб діти потім спілкувалися у своїх майбутніх сім’ях. Це не означає, що завжди потрібно погоджуватися один з одним у всьому, але також це і не має на увазі грубості та образи.

5. Неуважне водіння.
Не можна відволікатися, треба пам’ятати, що діти – найдорожче, що є у житті. Набирання повідомлень, спроби перекусити, крики інших водіїв – ось ті шкідливі звички, які можуть бути небезпечні і для вас, і для дітей. Якщо потрібно відправити повідомлення або з’їсти сніданок, необхідно з’їхати на узбіччя і зробити це спокійно, не наражаючи нікого на небезпеку.

Чтайте також:  Як скласти IELTS принаймні на 7 балів: поради тих, кому це вдалося

6. Нездорове харчування.
Ви їсте в стані стресу чи коли сумно? Ви не їсте салат під час основного прийому їжі? Швидше за все, ці звички передадуться дітям. Сімейні харчові звички практично невиправні, тому потрібно заохочувати дітей їсти не поспішаючи, залучати їх до походів у магазин та приготування їжі. Для блага своїх дітей та загального здоров’я потрібно знати, як і що ви їсте.

7. Ігнорування фітнесу.
Фізична активність і здорове харчування йдуть пліч-о-пліч, і якщо ваші діти бачать, що турбота про своє тіло важлива для вас, вони будуть натхненні цим і починають так само. Важливо стати прикладом для дітей у галузі тренувань, дати їм можливість вибрати вид спорту до душі та зробити так, щоб вони сприймали фізичну активність як веселощі, а не обов’язок. Одна річ – сказати дітям, що треба гратися на свіжому повітрі, та інша – піти з ними та разом поганяти м’яч по дворі чи півгодини покрутити обручі. Навіть кілька хвилин фітнесу принесуть дуже багато здоров’я і вам та вашим дітям.