Верховна Рада підтримали запит до президента України щодо екологічної ситуації у Калуші

Народні обранці звернулися до президента, щоб він взяв під особистий контроль ситуацію, яка склалася навколо фінансування еколого-геологічного моніторингу на Домбровському кар’єрі.

За звернення проголосували 293 народні депутати, повідомив на своїй Facebook-сторінці нардеп Едуард Прощук.

“Сьогодні в Парламенті підтримали направлення запиту до Президента України щодо вирішення надзвичайної екологічної ситуації в Калуші.

Ми звертаємось до Президента, щоб він взяв під особистий контроль ситуацію, яка склалася навколо фінансування еколого-геологічного моніторингу на Домбровському кар’єрі. Сольові розсоли з кожним днем все глибше просочуються у ґрунт – це пряма загроза їх потрапляння у підземні води, а звідти у річки України та Молдови”, — йдеться у повідомленні.

Діяти потрібно вже та без зволікань, бо йдеться про екологічну катастрофу транскордонного масштабу, переконаний Едуард Прощук.

“Сподіваюсь, що втручання Президента пришвидшить вирішення ситуації. Зі своєї сторони, буду продовжувати докладати всіх зусиль, щоб встигнути попередити лихо”, — зазначає народний депутат.

Чтайте також:  Увага! Біда, пропав Любомир. Ріні не знаходять спокій. Українці зробіть репост, допоможіть у розшуку. Не будьмо байдужими

Раніше йшлося, що на калуську екологію у держбюджеті-2022 коштів не заклали.

Зокрема, були очікування щодо виділення коштів з державного бюджету України на проведення комплексного екологічного моніторингу. Однак бюджетний комітет, як повідомив Едуард Прощук, не погодив розпорядження про виділення коштів.

«Не погодили 114 млн гривень на природоохоронні заходи, серед яких — моніторинг. Міністерство не простежило за цим процесом і, як наслідок, відповідні кошти не були виділені Виділення коштів також не відбулося тому, що у відповідних тендерних процедурах, які проводила облдержадміністрація, не взяв участі жоден учасник», — повідомив нардеп.

Також, за словами депутата, була надія, що Фонд держмайна пришвидшить юридичний процес щодо права власності об’єктів АТ «Оріна» і ТОВ «Оріана-Еко». Проте і цього не сталося.