Українцям розповіли правду про “нічний тариф“ на електроенергію

Нічний тариф на електроенергію однозначно є вигідним для всіх споживачів. На нього можна легко перейти, замінивши лічильник електроенергії на двозонний. Найбільшої вигоди з оплати електрики можна досягти, якщо змістити роботу найенергоємніших приладів із денного на нічний час. Нічний тариф взаємовигідний як для споживачів, так і для енергосистеми країни в цілому.

Чимало українців чули про нічний тариф на електроенергію, проте досі не можуть наважитись перейти на нього. Деякі вважають, що через переход на нічний тариф можуть зрости витрати на оплату електрики або виникнути інші проблеми, але це не так.

Найбільш поширені чутки про нічний тариф на електроенергію
Він доступний лише певним категоріям населення. Це неправда. Користуватися цим тарифом може будь-хто. Для цього лише знадобиться заміна звичайного електричного лічильника на двозонний. Двозонний прилад обліку фіксує окремо денне (з 7:00 до 23:00) та нічне (з 23:00 до 7:00) споживання електроенергії. Змінивши лічильник та оформивши необхідні документи, кожен споживач зможе користуватися перевагами нічного тарифу.

Чтайте також:  Зростання ринку ПК стало найбільшим за останнє десятиліття – Canalys

Вночі вигідніше користуватися електроприладами, ніж удень. Це абсолютна правда. Адже нічний тариф на електроенергію вдвічі нижчий за денний. Таким чином, якщо ви за місяць використовуєте до 250 кВт-год електрики, то денне споживання оплачуватимете за тарифом 1,44 гривні, а нічне – по 0,72. Ну, а якщо у вас за місяць “нагорає” понад 250 кВт-год, то все одно з нічним тарифом платити доведеться набагато дешевше: по 1,68 за денне споживання та по 0,84 за нічне.

Сума у платіжці не зміниться, якщо встановити двозонний лічильник. Це не так. Вона обов’язково стане нижчою. Навіть якщо в квартирі живуть суцільні “жайворонки”, для яких нічне неспання зовсім неприйнятне, все одно нічний тариф на електроенергію дасть їм чималі переваги. Адже не обов’язково не спати вночі самим, потрібно просто запрограмувати енергоємні прилади на нічне споживання. Варто лише встановити таймери техніки на нічний час. А прилади без вбудованих таймерів – підключити до “розумної” розетки, яка подаватиме їм електрику саме в нічний час. І вийде, як у рекламі: ви спите, а вона (техніка) працює. Таким чином, можна запрограмувати на роботу пральну машину, бойлер, систему електроопалення та деякі інші побутові “пожирачі енергії”.

Чтайте також:  Генерал РФ розповів, як російська армія розпочне наступ на Україну

Нічне споживання вигідне для енергосистеми країни. Це чиста правда. Через те, що пікові споживання електрики припадають на денний час (особливо на ранковий і вечірній), енергосистема в цей час перевантажена, і це навіть може призвести до її збоїв. А ось, переносячи якнайбільше споживання на нічний час, ви розвантажуєте енергосистему в пікові години і допомагаєте її збалансованій роботі.