Українські фрілансери відчули менший вплив пандемії коронавірусу порівняно з закордонними колегами – дослідження Payoneer

Світовий ринок фрілансу залишається стабільним в умовах коронакризи

https://mind.ua/news/20211127-ukrayinski-frilanseri-vidchuli-menshij-vpliv-pandemiyi-koronavirusu-porivnyano-z-zakordonnimi-kolegami

Українські фрілансери відчули менший вплив від пандемії коронавірусу, ніж їх закордонні колеги. Про це свідчать дані звіту про стан ринку фрілансу в Україні та світі від компанії Payoneer, в опитуванні взяли участь більше 1000 фрілансерів із більш ніж 100 країн.

Експерти наголошують, що попит на послуги українських фрілансерів залишається великим завдяки їх високій експертизі та відносно невисоким рейтам.

«Наші фахівці довели, що можуть на рівних конкурувати з постачальниками послуг з усього світу. Вітчизняні ІТ-аутсорсингові компанії, звичайно, відчувають вплив кризи, але менше за інших, завдяки високій якості і більш доступним цінам» – йдеться в повідомленні компанії з посиланням на слова регіонального менеджера Payoneer Михайла Дейнеги.

Відтак, 56% українських фрілансерів повідомили, що попит з боку їх клієнтів з Північної Америки або збільшився, або залишився на попередньому рівні; а 50% заявили, що кількість замовлень з Європи взагалі не знизилася.

Чтайте також:  Британія та Бельгія прагнуть закупити більш дешеві індійські вакцини проти COVID

Як зазначають у Payoneer, загалом ситуація на ринку фрілансу в світі залишається відносно стабільною навіть в умовах коронакризи. Так, 40% опитаних фрілансерів вважають, що попит на їхні послуги залишився незмінним або навіть збільшився. При цьому 32% заявили, що в світлі поширення коронавірусу кількість нових замовлень значно знизилася.


За даними Payoneer, 53% фрілансерів, які працюють з клієнтами з Північної Америки і Європи, повідомили про значне зниження попиту. В Азії та Австралії попит на послуги фрілансерів скоротився трохи менше: про його падіння повідомляють 45% опитаних.


Окрім того, дослідження Payoneer свідчить, що фрілансери по всьому світу налаштовані оптимістично. 53% опитаних очікують, що після того як ситуація з поширенням COVID-19 опиниться під контролем, попит на їхні послуги в порівнянні з тим, який був раніше, збільшиться; ще 21% вважають, що кількість замовлень повернеться до докризового стану.

Чтайте також:  Італія з 3 червня відкриває кордони для туристів з Європи