Спалах атипової пневмонії стався 17 років тому в Китаї
Люди, які перенесли важкий гострий респіраторний синдром (ВГРС), який також називають атиповою пневмонію, не заражаються новим коронавірусом COVID-19. До такого висновку прийшла група американських і швейцарських учених, що опублікували своє дослідження в науковому журналі Nature, пише RFI.
Як з’ясувала група з 25 фахівців, зараження вірусом SARS-CoV, що викликає гострий респіраторний синдром, стимулює вироблення антитіл, націлених на S-білок, що відповідає за стиковку коронавірусу з рецепторами на поверхні клітини. Тому люди, що перехворіли SARS-CoV, не заражаються COVID-19.
Як відомо, спалах атипової пневмонії стався в 2003 році в Китаї. Перший випадок був зареєстрований в листопаді 2002 року на півдні країни, потім хвороба швидко поширилася на сусідні Гонконг і В’єтнам. Протягом року випадки захворювання виявлялися в 29 країнах, всього було відзначено 8098 випадків, з яких 774 закінчилися смертельним результатом. Таким чином, смертність від ТОРС дорівнює приблизно 10% від кількості хворих, що набагато перевищує смертність від нового коронавірусу.
Найбільше число випадків ТОРС було виявлено в Китаї, Гонконгу, на Тайвані, в Сінгапурі і Канаді. Останній випадок захворювання ТОРС був зафіксований у липні 2003 року на Тайвані. Епідемію вдалося зупинити завдяки суворим заходам контролю, а також завдяки тому, що збудник ТОРС набагато менш заразний. Переносити його можуть тільки люди, у яких вже з’явилися симптоми захворювання. Тому всіх хворих тоді вдалося швидко ізолювати.
Дослідники відзначають, що антитіла, взяті з крові перехворілих атиповою пневмонією пацієнтів, можуть застосовуватися при лікуванні важких форм COVID-19.