Зовнішній борг РФ та її компаній сягає 150 млрд доларів, і вже у середу за ним може бути оголошено дефолт. Є три сценарії того, як можуть розгорнутися події для донедавна однієї з найбільших економік світу.
Сценарії, а також їхній вплив, опублікували економісти Bloomberg.
У середу, 16 березня, країна має здійснити виплату за купоном у доларах. Залежно від того, як вчинить Росія за цим випуском, можуть реалізуватися такі сценарії:
Росія таки виплатить борг у доларах. Це означатиме, що дефолт відтерміновується принаймні до 4 квітні, коли настане час виплачувати наступні купони.
Росія платить в рублях. Видання зазначає, що окремі контракти справді дозволяють таку виплату – але не всі. Зокрема, виплата у середу буде вважатися здійсненою лише у валюті, інакше це означатиме дефолт.
Росія взагалі не платить. Невиплатау середу запустить пільговий період у 30 днів, після чого настає дефолт, який відріже і без того відрізану від фінансових ринків Росію до завершення судових процесів і виплат.
Востаннє РФ оголошувала дефолт у 1998 році, який запустив спіраль швидкої інфляції, девальвації рубля та фінансова ізоляції на міжнародних ринках. Проте тоді країні не вдалося виплатити внутрішні борги, а останній пропуск виплат за зовнішнім був у 1917 році, коли більшовики відмовилися платити царю.