Остаточні результати будуть оцінені через шість місяців
Згідно з новими дослідженнями, опублікованими в The Lancet, було встановлено, що перша вакцина проти COVID-19, що досягла фази клінічного випробування, є безпечною, добре переноситься і здатною швидко генерувати імунну відповідь проти коронавірусу в людей, пише HighTech.
Нова вакцина Ad5 для COVID-19, оцінена в цьому випробуванні, є першою, яка була випробувана на людях.
Дослідження було проведено на 108 здорових дорослих, і воно демонструє багатообіцяючі результати через 28 днів після введення, остаточні результати будуть оцінені через шість місяців. Необхідні подальші випробування, щоб визначити, чи ефективна імунна відповідь.
«Ці результати є важливою віхою. Випробування показує, що одноразова доза нової вакцини продукує вірус-специфічні антитіла і Т-клітини протягом 14 днів, що робить її потенційним кандидатом на подальше вивчення. Однак ці результати слід інтерпретувати з обережністю. Ми все ще далекі від того, щоб ця вакцина була доступна для всіх», – прокоментував імунолог Вей Чен з Пекінського інституту біотехнологій в Пекіні, Китай.
Препарат використовує ослаблений вірус застуди (аденовірус, який легко заражає клітини людини, але не здатний викликати захворювання), щоб доставляти генетичний матеріал, який кодує спайковий білок SARS-CoV-2, в клітини. Ці клітини потім виробляють білок шипа і переміщаються в лімфатичні вузли, де імунна система створює антитіла, які борються з коронавірусом.
Добровольці віком від 18 до 60 були з Ухані, Китай. Вони не були хворі на коронавірус. Вакцина добре переносилася у всіх дозах, і протягом 28 днів після вакцинації не повідомлялось про серйозні побічні ефекти. Більшість небажаних явищ були легкими або помірними.
Один учасник, який отримав вищу дозу вакцини, повідомив про лихоманку поряд з серйозними симптомами втоми, задишки і м’язового болю – проте ці побічні реакції зберігалися менше 48 годин.
На наступному етапі тестування буде визначитися, чи є які-небудь побічні ефекти протягом 6 місяців після вакцинації. Вперше сюди увійдуть учасники старше 60 років, які є важливою цільовою групою для вакцини.
В даний час в світі розробляється більше 100 вакцин-кандидатів проти COVID-19.