У теперішні важкі часи для України чимало наших громадян були змушені покинути рідні краї та вирушити в інші регіони, а то і за кордон.Ці люди шукають роботу із гідною зарплатнею, а роботодавці також готові терміново надати їм вакансії. Іноді вдається влаштуватися на чудово роботу навіть без досвіду й диплому, а лише із впертим бажанням навчатися нового.
Як інформує “ТСН”, понад 312 тисяч українців перетнули кордон Угорщини. Для перетину кордону з Угорщиною потрібно взяти з собою біометричний паспорт, якщо його не має хоча б мінімальний перелік документів, як дозволять ідентифікувати особу та дітей, посвідчення особи, водійські права, свідоцтво про народження чи будь-який інший документ з фотографією). Важливо мати документи, що підтверджують зв’язок з неповнолітніми, з якими ви перетнули кордон.
Якщо в Угорщині у вас не має родичів чи знайомих, зупинитись можна у шести спеціальних центрах для біженців, розташованих уздовж кордону з Україною. Один із них розташований біля Чопа, на залізничній станції Загонь.
В пунктах пропуску на кордоні волонтери допоможуть з розміщенням та харчуванням, також можуть надати юридичну консультацію. Крім волонтерів, консультацію з приводу тимчасового притулку в Угорщині можна отримати українською мовою за телефоном гарячої лінії 1818.
Українці можуть залишитись в Угорщині протягом 90 без спеціального дозволу. Для того, щоб залишатись довше потрібно подати заяву до Генерального Управління у Справах Іноземців (вкладка«Tartózkodás Magyarországon (Перебування в Угорщині)).
Українці, змушені залишити Україну через війну з Росією, можуть отримати право на статус тимчасового захисту. Статус тимчасового захисту (притулку) надає українцям право на проживання в країні доти, доки триває війна. Але він не дає права подорожувати в інші країни ЄС.
Згідно з даними Мінфіну середня заробітна платна в Угорщині у 2021 році була 414 362 угорських форинтів в місяць, що в еквіваленті становить1493 доларів, або1189 євро.
Мінімальна зарплата у першому кварталі 2022 році становила 200 тисяч форинтів на місяць або 565 євро (18 267 гривень). В Угорщині крім звичайної мінімальної заробітної плати встановлена окрема мінімальна зарплата для фахових працівників. Це 260 тис. угорських форинтів або 735 євро.
Іноземець без досвіду та особливої кваліфікації може отримувати від 600 до1000 євро на місяць, а ті, у кого є кваліфікація, в середньому,1400 євро.
Податкова система в Угорщині. Всі працевлаштовані повинні платити прибутковий податок. Як у більшості країнах він залежить від доходу на рік. Відправною точкою є сума 500 мільйонів форинтів. Все, що нижче, оподатковується зі ставкою 10%, все що вище – 19%.