Статки американських мільярдерів за час пандемії зросли на 15%

П’яту частину від загального приросту статків забезпечили п’ять найбагатших людей США

Мільярдери США збільшили свій капітал під час пандемії коронавірсу на 15% за період з кінця березня до кінця травня, йдеться в дослідженні аналітичних груп Americans for Tax Fairness і Institute for Policy Studies. П’яту частину цього зростання забезпечили п’ять найбагатших людей США.

У дослідженні, про яке пише The Bell, враховувалася зміна статків з 18 березня по 19 травня на основі даних Forbes. За цей час вони сумарно зросли на $434 млрд до $3,382 трлн.

П’яту частину від загального приросту статків забезпечили п’ять найбагатших людей США – глава Amazon Джефф Безос, засновник Microsoft Білл Гейтс, творець Facebook Марк Цукерберг, глава Berkshire Hathaway Уоррен Баффетт і співзасновник Oracle Ларрі Еллісон.

У відсотковому співвідношенні найбільше зростання капіталу за два місяці показали власник мережі магазинів товарів для дому Menards Джон Менар-молодший і засновник Tesla Ілон Маск (зростання 62,8% і 48% відповідно).

Чтайте також:  В Китаї 108 млн жителів знову опинилися в карантині через новий спалах коронавірусу

Стрімко також зросло багатство Марка Цукерберга – на 46%, або на $25,3 млрд.

У грошовому еквіваленті лідирує Джефф Безос – його статки зросли на 30,6%, або на $34,6 млрд.

Статки Білла Гейтса збільшилися на 8,2%, або на $8 млрд.

Баффетт заробив $564 млн, наростивши, таким чином, статки на 0,8%, а Еллістон – $7 млрд (плюс 11,9%).

Зросли не тільки статки мільярдерів, але і їхня кількість: якщо в березні їх було 614, то в травні – вже 630.

Як зазначає видання, пандемія коронавірусу оголила проблему соціальної нерівності по всьому світу: в той час як кількість мільярдерів зростає, кількість людей, які перебувають на межі бідності, стає значно більшою.

Так, Світовий банк прогнозує, що криза введе в «крайню бідність» (під цим виразом банк розуміє щоденний дохід людини нижче $1,9) близько 60 млн чоловік. Раніше ООН прогнозувала, що за межею бідності в 2020 році опиняться 34,3 млн осіб, 56% з них в країнах Африки. Це завдасть сильного удару по зусиллям всіх країн по боротьбі з бідністю.

Чтайте також:  Молоду українку у Польщі викрала банда наркоторговців (фото)