У самому закладі лише від працівників вимагатимуть носити маски, без щитків і рукавичок. Діти ж будуть без масок.
З 25 травня українські заклади дошкільної освіти, за рішенням Уряду, розпочинають свою роботу. З огляду на це МОЗ видало рекомендації щодо вимог до протиепідемічних заходів у дитячих садках. Однак значна кількість освітян вважає ці рекомендації некоректними.
Під час пресбрифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що вимоги до протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти дійсно важко виконати.
Коли ми кажемо про протиепідемічні норми, яких слід дотримуватися, зокрема й у дитсадках, то ми, насамперед, говоримо для того, щоб людина не захворіла. Ми розуміємо, що інколи їх достатньо важко виконати. Але при дотриманні цих заходів ризик захворюваності дуже сильно знижується, – наголосив пан Степанов.
Він додав, що за дотриманням дітьми карантинних обмежень повинні слідкувати вихователі.
Є вихователь, який має слідкувати за дотриманням правил. Звичайно, досить важко 3-х або 4-х річній дитині сказати: «Ти повинна виконати перше, друге, третє і четверте». І потім розраховувати на її свідомість, що вона це дійсно виконає. Для цього є вихователі, які повинні за цим слідкувати, – підкреслив очільник МОЗ.
Т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій в інтерв’ю порталу «Бабель» окреслила основні вимоги прийому до дитячих садочків. Передусім йдеться про температурний скринінг.
На вході до закладу дітям обов’язково будуть вимірювати температуру. Тих, у кого вона вища за 37,2, у садок не допустять. Упродовж дня вихованцям мірятимуть температуру кожні чотири години.
Крім того, у закладах дошкільної освіти впроваджуватимуть так зване «адаптивне харчування».
Це соціальна дистанція під час харчування. Обідні столи мають бути на безпечній відстані, а діти повинні сидіти за столами удвох по діагоналі.
У самому закладі лише від працівників вимагатимуть носити маски, без щитків і рукавичок. Щодо засобів дезінфекції, то їх повинні закупити органи місцевого самоврядування.
Я розмовляла з керівниками управлінь освіти – вони вже організовують закупівлі. Не виключаю, що батьків могли просити закуповувати засоби дезінфекції. Для великих закупівель за бюджетні гроші потрібно провести тендер. Це довше, – пояснила пані Мандзій.
Наразі невідомо, скільки дітей повернеться до садочків, тому МОН спільно з МОЗ орієнтуються на досвід Європи, де минулого тижня вже відкрили дитсадки. З мільйона вихованців у перший тиждень прийшло лише 34 тисячі дітей.
Ми будемо радити, щоб групи переукомплектували. Важливо, щоб діти з різних груп не контактували між собою. Щоб ті вихованці, які зазвичай ішли в «чергову групу» після шостої години вечора, були в цій групі вже з самого початку і не мігрували.
У червні нових вихованців заклади дошкільної освіти прийматимуть лише за умови, що будуть вільні місця.
Якщо одні діти вибувають, інші можуть бути зараховані. Якщо садок буде відкритий і у групі буде вільне місце – можна приходити й писати заяву, щоб дитину зарахували.