Європарламент підтримав повне ембарго на імпорт нафти та газу з росії

Європарламент більшістю голосів підтримав резолюцію про заклик до повного ембарго на імпорт російських енергоносіїв – нафти, вугілля, ядерного палива та газу.

 

Про це пише УНН з посиланням на повідомлення євроінституції.

Цитата

“У резолюції, ухваленій у четвер 513 голосами, з 22 “проти” при 19 тих, хто утримався, депутати Європарламенту закликають до додаткових каральних заходів, включаючи “негайне повне ембарго на російський імпорт нафти, вугілля, ядерного палива та газу”, – вказують у Європарламенті.

 

 

Як вказано, це має супроводжуватися планом забезпечення безпеки енергопостачання ЄС, а також стратегією “скасування санкцій у разі, якщо росія зробить кроки для відновлення незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах та повністю виведе свої війська із території України”.

Інші пропоновані заходи

Виключити росію з G20 та інших міжнародних організацій

Нинішні санкції мають бути повністю та ефективно реалізовані на всій території ЄС та міжнародними союзниками ЄС у пріоритетному порядку, наполягають депутати Європарламенту. Вони закликають лідерів ЄС виключити росію з G20 та інших багатосторонніх організацій, таких як УВКПЛ, Інтерпол, СОТ, ЮНЕСКО та інші, “що стало б важливою ознакою того, що міжнародна спільнота не повернеться до ведення справ із державою-агресором як зазвичай”.

Чтайте також:  Ціни на нафту продовжують рости

Щоб зробити санкції більш ефективними, Європарламент закликає виключити російські банки із системи SWIFT, заборонити всім суднам, пов’язаним з росією, заходити до територіальних вод ЄС та швартуватися в портах ЄС, а також здійснювати автомобільні вантажні перевезення з та в росію та білорусь. Депутати Європарламенту також вимагають арешту “всіх активів, які належать російським чиновникам або олігархам, пов’язаним з режимом путіна, їхнім довіреним особам та підставним особам, а також активів у білорусі, пов’язаним із режимом лукашенка”.

Вказуючи на участь білорусі у війні в Україні, резолюція вимагає, щоб санкції проти білорусі були такими самими, як санкції, введені проти росії, щоб закрити будь-які лазівки, які дозволяють путіну використати допомогу лукашенка для обходу санкцій.

Постачання зброї повинні продовжуватися і збільшуватися

Депутати Європарламенту посилаються на шокуючі звірства, “які, безсумнівно, є воєнними злочинами”, скоєні російськими військами в Україні та, зокрема, у Бучі, а також на повну або майже повну руйнацію Маріуполя, Волновахи та інших міст та сіл. Вони наголошують, що винні у воєнних злочинах мають бути притягнуті до відповідальності та закликають до створення спеціального трибуналу ООН зі злочинів в Україні.

Чтайте також:  В Італії горять ліси. З’явились перші жертви

Європарламент знову заявляє, що постачання зброї має продовжуватися та збільшуватися, щоб Україна могла ефективно захищатися. Депутати Європарламенту підтримують подальшу оборонну допомогу, що надається українським збройним силам індивідуально державами-членами ЄС та колективно через Європейський фонд миру.

Зазначаючи, що майже 6,5 мільйона громадян України стали внутрішньо переміщеними особами та понад 4 мільйони втекли з країни через війну, депутати Європарламенту закликають до створення безпечних гуманітарних коридорів для евакуації мирних жителів, які рятуються від бомбардувань, та до посилення мережі гуманітарної допомоги ЄС в Україні.

Вони засуджують російську риторику, яка натякає на те, що вони потенційно можуть вдатися до використання зброї масового знищення, і наголошують, що будь-яке таке розгортання матиме найсуворіші наслідки.