Як очистити прибори і посуд від накипу в домашніх умовах: корисні поради та лайфхаки

Втомилися купувати дорогі засоби, щоб позбутися накипу? У цій статті ви дізнаєтеся, як прибрати накип в домашніх умовах.

І хоч сучасні системи для очищення води помітно покращують її якість. Але навіть вони не роблять воду кристально чистою. А багато приладів і посуд під її впливом отримують осад і наліт. Не завжди їх з легкістю вдається прибрати. Після прочитання цієї статті ви дізнаєтеся, як швидко очистити від накипу електрочайник, праску, пральну машину, кавоварку та каструлі в домашніх умовах.

Навіщо видаляти накип
Серед основних причин варто відзначити:

Застарілий накип не дозволяє повноцінно відбуватися теплообміну. Так, для звичайних чайників з нержавійки така проблема нічим не загрожує. А ось у випадку з електричним це може привести до поломки приладу. Згорілий чайник – поширений результат ігнорування необхідності позбавлення від нальоту.

Вапняний шар забруднює посудину, будь то чайник, каструля або будь-який інший електроприлад. В результаті утворюються опади, які можуть потрапляти вам в їжу або на одяг в результаті прання або прасування. Все це негативним чином позначається на стані здоров’я.
Видалення нальоту за допомогою лимонної кислоти
Боротьба з накипом лимонною кислотою має низку істотних переваг перед іншими методами:

маленька вартість засобу, а також його поширеність. Відпадає необхідність в пошуку спеціалізованих магазинів. Лимонну кислоту з легкістю вдасться знайти майже в будь-якому продуктовому магазині;

Чтайте також:  Якщо комп'ютер безбожно "тупить": 7 простих порад, як прискорити роботу

незважаючи на низьку вартість, лимонна кислота відмінно справляється із завданням і відрізняється високою ефективністю. Всього 100 г засобу здатне вивести близько 80 г накипу;

очистка за допомогою лимонної кислоти – досить простий процес, з яким впорається кожен;

засіб повністю безпечно для людського здоров’я.
Лимонна кислота – практично повноцінний аналог хімічних засобів для позбавлення нальоту. Але якщо лимонна кислота не несе ніякої загрози, то речовини, що знаходяться в складі спеціальних засобів, можуть негативно позначитися на людському здоров’ї і природі. Але врахуйте, якщо потрібно прибрати товстий шар нальоту, доведеться застосовувати більш агресивні і дієві засоби, щоб видалити її.

Лимонна кислота також може використовуватися для позбавлення від накипу в електрочайнику, кавомашині, каструлі, прасці і пральній машині.

Якщо вам необхідно прибрати вапняний накип на електричному чайнику зсередини, то спочатку наповніть його такою кількістю води, якої буде достатньо для того, щоб вона повністю покривала накип.

Далі додайте всередину приладу лимонну кислоту. Необхідна кількість засобу буде коливатися в залежності від обсягу налитої води. На кожен літр необхідно додавати 100 г порошку.

Отриману суміш потрібно довести до кипіння, відставити убік і дати постояти до охолодження розчину. Коли рідина досягне кімнатної температури можете змити воду, проведіть по чайнику губкою, щоб остаточно відмити від залишків нальоту. Після чого ретельно промийте.

Чтайте також:  Майстер з салону краси облила брудом українських військових: ненавиджу цих тварюк ВІДЕО

Чистка лимонною кислотою стане ідеальним варіантом для чайників з пластмаси, так як багато інших способів просто не підходять для цього матеріалу. Також засіб ідеально підійде для очищення нержавіючого чайника від нальоту. А що стосується алюмінієвого посуду, то доведеться пошукати інший метод. Це можна пояснити хімічними властивостями алюмінію.

А щоб очистити скляний чайник, можна не тільки використовувати порошок лимонної кислоти, а й додати в прилад з водою часточки лимона.

Чистка кавомашини лимонною кислотою

Щоб правильно зняти наліт з кавомашини або кавоварки, важливо враховувати обсяги її водного резервуару. Багато сучасних кавомашин розраховані на два літри, отже, необхідно заповнити резервуар кип’яченою водою, а потім розчинити в рідині 0,2 кг лимонної кислоти. Далі дочекатися остигання рідини. Зачекайте годину. Коли час закінчиться, необхідно буде запустити програму приготування кави, проте не потрібно класти туди самі зерна. Розчин з лимонною кислотою потрібно злити через диспенсери.

Буде потрібно повторити запуск програми для варіння кави. Однак цього разу резервуар повинен бути наповнений звичайною водою. Знову злийте воду через диспенсери. Тепер ваш апарат чистий і готовий до використання. Щоб остаточно позбутися залишків накипу, можете промити кавоварку всередині під водою з-під крана (тільки для моделей кавоварок зі знімним резервуаром).