Що буде з пенсіями у травні: чи зміниться щось для українців?

Відомо, чи варто очікувати на якісь доплати, перерахунок тощо

 

У травні специфіка виплат пенсій не зміниться. Щодо квітневих виплат, то тим, хто з об’єктивних причин гроші ще не отримав, їх обов’язково доставлять.

За даними Мінсоцполітики, виплату квітневих пенсій профінансовано на 100%, проте «Укрпошта» поки що доставила не всю профінансовану урядом суму. Труднощі виникли з доставкою пенсій на тимчасово окуповані території і на території, де ведуться активні бойові дії.

Перерахунок для працюючих пенсіонерів
Нагадаємо, що перерахунок пенсій здійснюється для працюючих пенсіонерів, які відпрацювали не менше 24 місяців після виходу на заслужений відпочинок. Проходить він автоматично та проводиться щорічно з 1 квітня.

Однак підвищені виплати пенсіонери отримають пізніше, коли до Пенсійного фонду надійдуть дані про зароблений стаж.

Доплата 2 000 грн до пенсії
Пенсіонери-переселенці, яким довелося покинути свій будинок через російську агресію, можуть отримати доплату до пенсії у розмірі 2000 грн.

Чтайте також:  «Укрпошта» може припинити доставку пенсій з 1 січня.

Для цього їм потрібно стати на облік як внутрішньо переміщені особи (ВПО). Зробити це можна, звернувшись особисто до органів соцзахисту населення, уповноваженої особи громади, ЦНАПу або ж через портал «Дія».

Після цього ви отримаєте довідку ВПО, з нею потрібно подати заяву на отримання державної допомоги. Виплати надходитимуть на банківський рахунок, зазначений у заяві.