“Ми виходимо непереможені”: дружина захисника “Азовсталі” зачитала його послання в Туреччині

Дружини та матері захисників Маріуполя на прес-конференції в Туреччині подякували причетним до порятунку їхніх рідних. Вони попросили Туреччину бути гарантом безпеки для військових із “Азовсталі” та стежити за тим, щоб у полоні з ними нічого не трапилося.

 

Відео з прес-конференції транслювало Генеральне консульство України у Стамбулі.

Дружина захисника “Азовсталі” Наталія Зарицька подякувала владі Туреччини за допомогу в евакуації та підтримку. Вона попросила турецьку сторону стати гарантом життя та безпеки українських воїнів.

“Сьогодні ми висловлюємо надію та віру в те, що турецька сторона буде гарантом життя наших воїнів, які гідно захищали свою Батьківщину. На заводі “Азовсталь” відбувається не війна, а вбивства. Усі смерті лежать не в площині політичних чи юридичних питань, вони лежать у площині руйнування людських цінностей… Я хочу, щоб увесь світ зараз зрозумів, що там відбувається шалене, шалене, низинне вбивство”, – сказала Зарицька.

Чтайте також:  "Я нe пaдaю духом i тpимaюcь": поранений військовий переніс 6 операцій та втратив ногу (ФОТО)

Дружина прикордонника з гарнізону “Маріуполь” Ольга Керод зачитала послання бійця, який поки що перебуває у катакомбах “Азовсталі”. Він виходив на зв’язок із дружиною незадовго до брифінгу.

“Ми виконали свій обов’язок до кінця і виходимо із заводу непереможені та з гордо піднятою головою. Збереження життя наших побратимів – це пріоритет і головне завдання у складній ситуації, в якій ми опинилися. Впевнений у подальшій підтримці нашого контингенту урядом України та всім цивілізованим світом. Слава Україні!”, – йдеться у посланні.

Мати бійця “Азова” Наталія Кравцова наголосила, що, згідно з Женевською конвенцією, Туреччина може стати третьою стороною, міжнародним спостерігачем за тим, що відбувається у таборах із полоненими, де будуть перебувати бійці з “Азовсталі”. Також представники Туреччини можуть брати участь, контролювати обмін на військовополонених російської сторони, або як третя сторона забрати бійців до Туреччини і тримати там до закінчення війни.

Чтайте також:  Загинув 42-річний керівник вибухотехнічної служби з Дубна

Крім того, жінки заявили про намір створити громадську організацію із захисту прав полонених бійців.

“Ми, дружини та матері, хочемо створити організацію – громадський комітет захисту прав українських військовослужбовців, які потрапили в полон. Його основне завдання – якнайшвидше повернення наших чоловіків додому. Ми закликатимемо світові медіа, лідерів держав, лідерів моральних та релігійних спільнот до забезпечення збереження життів наших чоловіків та жінок, які зараз перебувають за межею життя та смерті”, – сказала Зарицька.