Зеленський про переговори з Путіним: “Розмова України і Росії точно буде, але ми не знаємо, в якому форматі”

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що розмова України і Росії точно буде, проте наразі не зрозуміло, а якому саме форматі.

Глава держави зазначає, що мета перемовин постійно змінюється. Якби Зеленський і Путін зустрілися сьогодні, обов‘язково вирішувалося б питання Маріуполя. Проте, якщо зустріч буде за два-три місяці, питання для переговорів можуть бути вже іншими.

Про це Зеленський сказав під час інтерв’ю в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Мета змінюється. Як і гібридна війна, так і гібридний буде мир і гібридні зустрічі. Якби ми зустрічались на самому початку, ми розуміємо, в якому положенні була Україна. Якщо ми будемо зустрічатись сьогодні, ми знаємо, що окуповано, а що деокуповано. Якщо ми будемо зустрічатись за два місяці, ми не знаємо, в якому стані все буде”, – сказав глава держави.

Чтайте також:  “За 10 днів мати втратила двох синів”: війна забрала життя двох братів з Львівщини. Вічна пам'ять

Зеленський зазначає, що сьогодні на порядку денному, як і раніше, залишається питання обміну українських полонених, деокупація та мир.

“Ось і вся адженда (порядок денний – ред.), така вона і була спочатку. Можливо, вона була не така конкретна, тому що не було конкретики в результатах поточної війни. Сьогодні, коли є та чи інша конкретика, ми розуміємо ті чи інші загрози, ризики, скільки людей там і тут”, – каже президент.

За його словами, від України залежить багато речей, проте багато залежить і від Росії.

“Не говорячи з ними, ми повинні тоді просто констатувати той результат, на якому ми перебуваємо. От дійшли сюди, ну стоїмо, чекаємо або стріляємо. Завтра нас артилерією накрили, відступили, післязавтра пішли знов вперед”, – пояснив Зеленський.

Він наголошує, що Україна має свої бажання та цілі. Зокрема, ми хочемо повернення територій, хочемо закінчити цю війну.

Чтайте також:  "І це ми ще не починали": Данілов розповів про західну зброю та потролив Путіна

“Але як це буде, коли це буде, залежить від часу, коли буде розмова з Путіним. Думаю, що розмова України і Росії точно буде. Ми не знаємо, в якому форматі: з посередниками, без посередників, в широкому колі, на рівні президентів чи двостороння розмова”, – каже президент.