МЗС Німеччини: російський хакер, який здійснив атаку на бундестаг – співробітник ГРУ

Посол РФ викликаний в МЗС Німеччини через кібератаки на бундестаг


Росіянин Дмитро Бадін, якого влада Німеччини звинувачує в хакерській атаці на німецький парламент в 2015 році, був співробітником російської військової розвідки – Головного управління генштабу збройних сил Росії (ГРУ). Про це заявляє МЗС Німеччини, пише Deutsche Welle.

«Обвинувачений вважається підозрюваним у причетності до хакерської атаки на німецький бундестаг в квітні-травні 2015 року в якості члена групи APT 28. Є достовірні докази, що він був співробітником військової спецслужби ГРУ на момент нападу», – йдеться в повідомленні прес- служби дипвідомства.

На початку травня Генпрокуратура ФРН оголосила Бадіна в міжнародний розшук за підозрою в участі в кібератаці.

28 травня Міністерство закордонних справ ФРН викликало на розмову посла РФ Сергія Нечаєва. У прес-релізі МЗС вказується, що федеральний уряд різко засудив хакерські атаки на німецький бундестаг, вчинені в 2015 році.

Чтайте також:  Росія та Саудівська Аравія не припиняють свою нафтову війну

У зв’язку з ордером на арешт росіянина Дмитра Бадіна, виданим 5 травня 2020 генеральним прокурором ФРН, посол Росії був проінформований, що федеральний уряд буде виступати в Брюсселі за те, щоб режим санкцій ЄС за кібератаки був застосований по відношенню до осіб, відповідальних за напад на німецький бундестаг.

Як повідомляли німецькі ЗМІ, кібератака на бундестаг почалася з того, що депутати отримали однакові електронні листи, які закінчувалися на @un.org (як ніби лист прийшов з адреси ООН). У повідомленнях містилося посилання, перехід на яку приводив користувача в систему шкідливої програми-шпигуна.

Видання Spiegel також стверджувало, що хакери скопіювали дві поштові скриньки, що містять листування парламентського офісу канцлера Ангели Меркель з 2012-го по 2015 роки.

Сама Меркель, відповідаючи на питання депутатів німецького парламенту, підтвердила інформацію про злом її електронної пошти, зазначивши, що її це «сильно ранить». Вона назвала цю подію обурливою, але додала, що буде робити все для збереження добрих відносин з Росією.

Чтайте також:  Ніхто цього не взмозі спинити! Почалося те, про що попереджали роками! Фактично вся Росія йде під воду. Люди в паніці

Між тим, як повідомлялося, Німеччина відмовила екснардепу Онищенку в наданні політичного притулку при відмові в його екстрадиції до України.