Уряд спростив процедуру одержання водійського посвідчення. У чому суть нововведень?

Кабмін ухвалив постанову “Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період дії воєнного стану в Україні”.

Тепер отримати цей документ — передовсім переселенцям — значно простіше.

— Уряд дозволив громадянам, які тимчасово переїхали, скласти практичний іспит, тобто іспит з водіння, у будь-якому сервісному центрі Міністерства внутрішних справ, незалежно від того, де до того ви проходили теоретичний екзамен, — каже Денис Пилат, прессекретар СЦ МВС області. — Раніше це було неможливо. Також згадана категорія громадян може отримати посвідчення водія, знову ж таки, у будь-якому сервісному центрі.

— Які ще зміни запроваджено?

— Тепер особи, які проходять підготовку, перепідготовку й підвищення водійської кваліфікації, зможуть робити це онлайн — за допомогою Zoom, Skype, Google meet тощо. Тож не доведеться їздити на навчання в автошколу.

Чтайте також:  Уряд не дозволив приватизувати Північно-Кримський та Каховський канали

Також передбачено скорочення терміну навчання для майбутніх водіїв на категорії В (легковики) та C1, C, С1Е, СЕ (вантажні авто з причепом). Їм зменшать на 20% теоретичну частину, ущільнивши викладання таких тем, як “Будова і технічне обслуговування ТЗ”, “Етика водія” тощо. Застережено можливість повернути свідоцтво про реєстрацію автомобіля, виданого за заявою його власника на ім’я особи, яка здійснює поїздку за кордон, протягом десяти днів від дня повернення людини в будь-якому СЦ МВС.

— Уряд також змінив процедуру складання іспитів та отримання посвідчення водія у сервісних центрах. Про які саме зміни йдеться?

— Особа, прослухавши теоретичний курс навчання в автошколі, без внутрішніх іспитів отримуватиме свідоцтво (воно буде дійсне протягом року). За цей час ви повинні скласти відповідний екзамен у сервісному центрі. Якщо це зроблено успішно, вас допускають до вивчення практичної частини, тобто їзди. Після того ви також отримаєте свідоцтво (воно буде чинне два роки). А далі чекає наступний екзамен — уже з практики.

Чтайте також:  Не купуйте ці продукти в супермаркеті: вони дуже небезпечні