Європа може витратити трильйони на порятунок економіки, якщо дозволить бюрократія

План мають схвалити всі 27 країн, що буде непросто

Європа оголосила про безпрецедентний за своїм масштабом план порятунку економіки і виведення її з рецесії, пише ВВС.

Обсяг допомоги складе 2,4 трлн євро ($2,6 трлн). З них Європа позичить 750 млрд євро, 500 млрд з яких видасть як гранти, решту – в якості кредитів.

Італія отримає 81,8 млрд євро в якості грантів, Іспанія – 77,3 млрд євро, Греція – 22,5 млрд євро, Франція – 39 млрд євро, пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Цей план ще повинен отримати схвалення європейських чиновників. Це буде перевіркою, на що здатна європейська бюрократія, відзначає агентство.

Гроші Євросоюз позичить на ринку і поверне за 30 років, починаючи з 2028 року за рахунок нових податків (зокрема, на інтернет-гігантів і пластик) і внесків країн в загальний бюджет, уточнює ВВС.

Чтайте також:  Українцям через кілька місяців перерахують пенсії: хто отримає на 570 грн більше

Як пише видання, проблема в тому, що традиційно скупі і фінансово дисципліновані північні країни, як Німеччина, Швеція чи Нідерланди, не хочуть мати спільних боргів з південними економіками на зразок Італії, Іспанії чи Греції. Якщо позичати спільно, кредити для жителів півночі подорожчають, а для жителів півдня подешевшають. Тягар цих витрат ляже на північні країни, пише видання.

ЄС має поспішати, щоб не програти конкуренцію: хто першим стартує на виході з найбільшої за століття світової кризи, тому простіше розраховувати на лідерство в майбутньому. Інші багаті країни світу вже включилися в гонку: США виділили більше $4 трлн і обговорюють додаткові вливання. Японія в середу схвалила черговий пакет на $1,1 трлн.

Загалом світ готується витратити на боротьбу з кризою більше $10 трлн, і це не остаточні цифри.

Чтайте також:  Як отримати пенсію, якщо ви змінили місце проживання