Армія Білорусі не здатна здійснити наступ самостійно без участі РФ, але кремль тримає у резерві третину своїх БТГр – розвідка

Наразі білоруська армія тримає лише сім батальйонів, які зараз на ротаційній основі розміщуються біля кордонів України.

А час, необхідний для розгортання ударних сил, складає 3-4 тижні.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв’ю “РБК – Україна”.

За словами представника воєнної розвідки України зараз окремі підрозділи спецпризначення РФ разом із підрозділами сил спеціальних операцій Білорусі проводять спільні навчання з відпрацюванням дій на територію України. Тренування йдуть по всій лінії кордону. Аналогічна програма тренувань спостерігалась протягом усіх попередніх спільних навчань армій Білорусі та РФ. Саме тому головна загроза зараз полягає у діях диверсійно-розвідувальних груп.

Водночас формування ударного угруповання, з огляду на досвід березня-квітня, займе 3-4 тижні, з яких 2-3 знадобиться на повернення підрозділів армії РФ до Білорусі. Водночас ведення наступальних бойових дій білоруськими збройними силами самостійно розглядається, як вкрай малоймовірна.

Чтайте також:  Друга хімічна атака: отруйні випари вітром понесло до району позицій окупантів

Загалом зараз чисельність білоруських підрозділів, які на ротаційній основі перебувають поблизу кордонів, складає 4-6 тисяч осіб. Також у країні перебуває 1,5 тисячі особового складу російських підрозділів – повітряний компонент, протиповітряна оборона, підрозділи спеціального призначення та ракетних військ.