Зі складів Держрезерву вкрали зерна з «подушки безпеки» країни на 800 млн грн

Для такої кількості зерна знадобилися б майже 2700 вагонів

Зі складів територіальної структури Держрезерву у Тернопільській області викрадено зерна на понад 800 млн грн. Про це повідомляє пресслужба МВС.

За словами радника міністра внутрішніх справ України Михайла Апостола, для даної кількості зерна знадобилися б майже 2700 вагонів.

«Це кричущий факт, адже йдеться про державні запаси, розраховані забезпечити населення хлібом на випадок форс-мажорної ситуації. І цю так звану «подушку безпеки» 40-мільйонної країни банально розікрали і розпродали. Мовчати про це – означає закрити очі й залишити злодіїв без справедливої кари за ці умисні дії. Так не можна, бо це – злочин проти власних громадян. А ці так звані «миші» мають імена, посади та повинні відповісти за свої дії по закону», – повідомив він.

Чтайте також:  Верховна Рада затвердила свій кошторис на 2021 рік у сумі 2,5 млрд грн

Слідчі Національної поліції України відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.