Повірка лічильників на воду під час війни: про що замовчують комунальники

У багатьох містах України абонентам комунальних послуг почали надходити дзвінки з пропозицією негайно організувати повірку лічильників. Згідно із законом, повірку лічильників на воду потрібно робити кожні 4 роки, лічильники газу – раз на 8 років.

Здавалося б, нічого складного – оператор дзвонить споживачеві телефоном, записує в чергу і в призначений час додому приїжджають фахівці, роблять повірку лічильника за пів години. Вартість послуги коливається від 280 до 350 гривень.

Однак насправді не все так просто і комунальники “забувають” повідомити абоненту важливий нюанс. Який саме – читайте в матеріалі нижче.

В умовах воєнного стану зробити повірку лічильників багатьом українцям складно – хтось виїхав в іншу область або країну, у когось абсолютно немає часу і навіть коштів на оплату послуг.

А як нам стало відомо, представники постачальника комунальних послуг в розмовах телефоном повідомляють абонентам, що якщо протягом місяця перевірку лічильника не провести, то показання лічильників враховуватися не будуть і всі платежі будуть нараховуватися за середньомісячним споживанням – так, як ніби лічильника немає зовсім.

Чтайте також:  "В Україні з 1 червня зростуть тарифи на воду": експерти сказали, скільки заплатять прості українці

І в умовах до повномасштабного вторгнення це було б в рамках закону. Але в умовах воєнного стану є один важливий нюанс.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 412 від 5 квітня 2022 року – “Про деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного часу”.

Згідно з цією постановою, всі повірки запломбованих лічильників, у яких закінчився термін дії під час дії воєнного стану і місяць після його скасування або закінчення, можна перенести.

Такі лічильники будуть дійсні під час воєнного стану і ще три місяці після його закінчення або скасування по всій території України або в окремих її місцевостях.

Варто відзначити, що в деяких областях комунальники відстрочили повірку лічильників ще до цієї постанови – щоб не напружувати жителів зайвий раз.

За власною ініціативою замовити повірку лічильників можна, це не заборонено – достатньо лише зателефонувати постачальнику комунальних послуг і зробити заявку.

Чтайте також:  Кому доведеться платити більше: українців попередили про зміни із 1 квітня

Після закінчення воєнного стану всі абоненти, у яких термін дії повірки закінчився, повинні будуть протягом трьох місяців повірку зробити.

До цього часу нараховувати послуги за середньомісячним тарифом комунальні підприємства не можуть, і зняти ваш лічильник з обліку – теж.

До речі, відповідальність за своєчасну повірку лічильників несе не споживач, а постачальник послуг – це зазначено в Законі України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

Періодичність повірки лічильника визначається не заявкою споживача, а договором між споживачем і виконавцем послуги. І за порушення періодичності повірки на суб’єкт господарювання можуть накласти штраф.

Саме тому представники комунальних послуг телефонують самі та нагадують про повірку і повинні вони це зробити за 1 місяць настання терміну проведення періодичної повірки – бажано листом або іншим способом, який підтверджує отримання повідомлення споживачем.

Здійснювати повірку лічильників мають право тільки уповноважені організації. Приватні компанії, куди можуть відправити споживача, робити перевірку не можуть.