В українській сфері інформаційних технологій зростає кількість жінок ФОПіВ

 Сфера інформаційних технологій (IT) в Україні практично базується на фіз особах-підприємцях.

А за підсумками того ж року найбільший приріст ФОП (майже 11%) був саме в цьому напрямку, повідомляє YouControl.

Останніми роками в Україні зростає загальна кількість ФОП, особливо працюючих в IT. А жіноча частина фізичних осіб-підприємців не тільки підтримує ці тренди, а навіть випереджає деякі з них.

Так, 2019 року порівняно з 2017 жінок-ФОПІВ  IT стало більше аж на 62%. При цьому загальна кількість представників мікробізнесу, що займаються інформаційними технологіями, за цей період зросла на 47%

Порівняноз 2018 роком 2019-го так само кількість жінок-ФОП в ІТ зростала швидше, ніж загальний показник (+24% жінок на противагу +19% в цілому)», – зазначають дослідники.

Найбільше жінок-ФОП в IT зосередилося в столиці – четверта частина.

Чтайте також:  “Померла на місці без шансів” Відома українська модель збила на переході вагітну жінку Водійських прав немає

«Така картина очікуваної з різних причин. По-перше, Київ як центр ділової активності притягує до себе підприємців. По-друге, пояснення є в дослідженні асоціації IT Ukraine і Офісу ефективного регулювання (BRDO). Згідно з ним, близько половини компаній області зареєстровано в Києві. Також значне IT-представництво мають Харків, Дніпро, Львів і Одеса. Не дивно, що за кількістю жінок-ФОП наступні сходинки посіли Харківська, Львівська та Дніпропетровська області», – зазначається в дослідженні.

Є в географії жінок-ФОП з ІТ і несподіваніші дані. Якщо за їх загальною кількістю лідирують традиційні ділові регіони, то за приростом картина інша. 2019 року порівнянні з 2018 більше додалося фізосіб-підприємців жіночої статі в більшості областей Західної України: 43% у Волинській 41% в Івано-Франківській; 32% в Тернопільській; 31% в Хмельницькій.

Найбільше жінок-ФОП з ІТ працює за напрямом «Комп’ютерне програмування».

Чтайте також:  Бракує грошей: Арахамія виступив за скорочення української армії

Їх 2019 року виявилося майже 60%.

А от найменше тих, у кого як вид діяльності зазначений «Діяльність з управління комп’ютерним обладнанням». Таких всього 0,4% від загальних 44,3 тис. «Як найбільша чисельність, так і найбільший приріст був в категорії «Комп’ютерне програмування». 2019 року порівняно з 2018 р. вона» розширилася «майже на 27%. На другому місці за зростанням числа жінок-ФОП був вид діяльності» Обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність «(плюс 23%), а на третьому» Видання іншого програмного забезпечення «(плюс 22%)»– зазначають аналітики.