Окупанти пошкодили ЗАЕС: Енергоатом повідомляє про високий ризик витоку радіації

Окупанти продовжуть вдаватися до ядерного тероризму. Так російські військові обстріляли ряд корпусів, зокрема, пожежну частину ЗАЕС.

Про це повідомляє Енергоатом.

Повідомляється, що періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ починаючи з минулого тижня спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

Зокрема, внаслідок атаки на одному з енергоблоків ЗАЕС спрацював аварійний захист. Як наслідок, один із трьох працюючих енергоблоків тепер відключений.

Також обстріли серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію, об‘єднаний допоміжний корпус, насосну станцію господарсько-побутових стоків, а також відкритий розподільчий пристрій 750 кВ (ВРП-750).

“Окупанти обстріляли пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека”, – додали в Енергоатомі.

Чтайте також:  “Не сумувати, не боятися! Славити Героїв!” Таку вказівку дав своїм близьким 44-річний Максим Ващук незадовго до загибелі

Також пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС.