Школярам потрібно дати із собою на навчання тривожний рюкзак: фахівці склали перелік необхідного

Департамент патрульної поліції оприлюднив рекомендації щодо тривожного наплічника офлайн-школяра на випадок тривалого перебування в укритті чи термінової евакуації.

Тривожний рюкзак для школярів, які підуть на навчання до школи, став необхідністю, зазначається в ТСН.

Портфель Лев до школи раніше не носив, бо книжки та все необхідне зберігалося в класі. Цього року наплічник у малого буде, але тривожний. «Це короткий час тому тривожний наплічник, як поняття, було відоме тільки військовим або правоохоронним органам. Ми завжди знали, що це таке, і завжди він був готовий у кожного. Ніколи ми не думали, що наші діти мають мати щось таке як тривожний наплічник», – каже перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Аби скласти все необхідне, мама Лева – Юля взяла маленький рюкзачок для спортивної форми і склала до нього все за рекомендацією від поліції. У кожної дитини з собою має бути: пляшка питної води, перекус, записка з контактами родичів чи опікунів, телефон із зарядкою та павербанком, ліки, які дитина приймає, комплект одягу та білизни на зміну та улюблена іграшка, аби малюкові було простіше переживати стрес.

Чтайте також:  Степанов заявив, що українським школярам можуть зробити додаткові канікули

Юля каже, запасним комплектом одягу в тривожному наплічнику її Лева буде його спортивна форма. «Ми завжди носили спортивну форму, і він так і залишається – одяг, змінне взуття. Білизну я ще додала про всяк випадок», – каже мама школяра.

Воду Лев теж завжди носив із собою. Телефон у їхній школі дітям раніше не дозволяли, натомість тепер його треба брати з собою обов’язково. Юлі це правило подобається. Теж вперше Юля написала записки з номерами телефонів, свого та чоловіка, але зробила це неправильно: необхідно вказати повні імена та бажано – адреси батьків. «Нотатки з контактами батьків або близьких родичів, які мають постійний зв’язок, з якими можна зконтактувати спеціальним службам і поліції в разі необхідності», – пояснюють у поліції.

Контактну інформацію членів родини малюкам краще розмістити не лише в наплічнику, а й у кишенях одягу, на випадок, якщо малеча загубить рюкзак чи розгубиться у стресовій ситуації.

Чтайте також:  "Перед уроком алгебри гризе собі нігті": батьки 10-класниці вимагають звільнення вчительки математики

«В мене була ідея щодо нагрудного якогось значка… Побігти купити і приклеїти на звороті якусь наліпку з телефоном, щоб я вранці йому чіпляла цей значок і була впевнена, що телефони з ним», – каже Юлія.