Які речі можна провозити з собою при в’їзді до України з-за кордону. Роз’яснення митників

Українцям, які збирають повертатися з-за кордону додому, нагадали правила переміщення особистих речей і товарів під час в’їзду в країну.

Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на life.pravda.com.ua, провозити можна особисті речі, які, до того ж, не декларуються письмово (лише за бажанням подорожуючого або на вимогу посадової особи митниці), не оподатковуються митними платежами і звільняються від проведення заходів офіційного контролю.

У Держмитслужбі оприлюднили перелік речей, які кваліфікуються як особисті речі громадян (відповідно до статті 370 Митного кодексу України):

1) товари особистої гігієни,
2) індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки: 0,5 л туалетної води та 100 г парфумів;
3) одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування;
4) особисті прикраси, зокрема з дорогоцінних металів та каміння, які мають ознаки того, що були у користуванні;
5) індивідуальне письмове та канцелярське приладдя;
6) не більше двох музичних інструментів;
7) не більше двох мобільних телефонів;
8) не більше двох ноутбуків і обладнання до них.

Чтайте також:  В Україні чоловіки займаються сексом частіше за жінок і теж імітують оргазм (дослідження)

Також можна перевозити індивідуальні вироби медичного призначення. При цьому мають бути ознаки того, що вони були у користуванні.

Якщо у вас є діти, можна перевозити звичайні та прогулянкові дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон. У разі відсутності дітей – не більше однієї коляски.

За такою ж схемою дозволено перевозити:

– крісла для осіб з інвалідністю;
– спортивне спорядження, зокрема, велосипед.

Якщо крім особистих речей ви перевозите придбані за кордоном подарунки, сувеніри й інші товари, то без оподаткування одна особа може ввезти в Україну товари, загальна вага яких не перевищує 50 кг, або загальна фактурна вартість не перевищує 500 євро.