Суддя в Києві агітував за “руський мір”

СБУ повідомила про підозру судді Північного апеляційного господарського суду, який, будучи у Києві, очікував захоплення України росіянами. Про це інформує пресслужба відомства.

Зловмисник виправдовував звірства окупантів, зневажливо говорив про українських захисників і підбурював знайомих до співпраці з ворогом.

Така позиція є грубим порушенням “Присяги судді”, що уповноважує особу, яка її склала, здійснювати правосуддя від імені України, працюючи для реалізації верховенства права на благо всього народу.

У ході слідчо-оперативних дій СБУ встановила, що цей посадовець:

визнає правомірними дії рф щодо вторгнення на територію України;
заперечує факти руйнування окупантами об’єктів цивільної та критичної інфраструктури, мародерства, незаконного затримання місцевих мешканців, примусового їх утримання та застосування до них тортур;
не приховує ненависті до Сил оборони України та до патріотично налаштованих громадян;
проявляє нетерпимість до української влади та засуджує дії президента України з оборони держави.
У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов судді з членами його сім’ї, родичами та близькими друзями. Вони є документальним підтвердженням антиукраїнських позицій фігуранта.

Чтайте також:  Зеленський попросив Раду засекретити декларації керівництва СБУ.

Водночас через відсутність законодавчого врегулювання функціонування Вищої ради правосуддя (ВРП) затримати цього зловмисника неможливо, навіть після оголошення підозри. Тому що ВРП – це єдиний орган, уповноважений надати дозвіл на затримання суддів.

Наразі судді повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників, вчинені службовою особою);
ч. 4 ст. 27 та ч. 7 ст. 111-1 (підбурювання до колабораційної діяльності, зокрема до добровільного зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території).