Приїхав з Польщі, аби захищати і залишився назавжди попрощалися з Героєм Ярославом Бойком

Днями дружина і молодший син чекали батька у відпустку на кілька днів, натомість він повернувся назавжди. І тепер захищатиме свою родину та рідну Україну з неба. Житель Підволочиська Ярослав Бойко з тих, хто не залишився осторонь у тяжкий час для Батьківщини і подолав тисячі кілометрів, аби захистити її від ворога. Родина та вся громада втратила люблячого сина, брата, чоловіка, батька. Вічна пам’ять Герою України!


Я буду захищати Україну!
Ярослав Бойко народився у 1976 році в селі Староміщина. Разом з дружиною Ольгою виховали двох синів Назара та Дениса. На момент повномасштабного вторгнення житель селища Підволочиськ перебував у Польщі. Там він працював будівельником. Як тільки дізнався від рідних про введення воєнного стану в Україні, то одразу повернувся додому.

– Він не зміг залишитися осторонь, приїхав і попросився у 44-ту окрему артилерійську бригаду, де і досі несе службу син Назарій. Батько і син щоденно, пліч-о-пліч боронили нашу країну від ворога. Днями дружина і молодший син чекали батька у відпустку на кілька днів і раділи нагородами, що отримали від командування ЗСУ за особливі досягнення. Це мала бути перша відпустка за довгий час перебування на фронті. Проте, сумна звістка зруйнувала всі плани на завжди, – повідомляють у Підволочиській селищній раді.

Молодший сержант Ярослав Бойко загинув на Бахмутському напрямку, що на Донеччині. Це велика втрата не лише для родини, а й цілої громади, запевнив отець Михайло Валійон, декан Підволочиського деканату Тернопільсько-зборівської архиєпархії УГКЦ.

– Ярослав був дуже чесним і відповідальним перед сім’єю та своєю рідною Батьківщиною. Він не так як інші шукали причин, щоб не повернутися в Україну чи як бачимо зараз, докладають максимум зусиль щоб виїхати за кордон. Ні, Ярослав був іншим. Його боліла доля країна, він доєднався до свого сина-офіцера, щоб захистити, вберегти свою дитину, відстояти незалежність України, – розповів отець Михайло Валійон.

Син Назарій пліч-о-пліч з батьком захищав, а тепер вже самотужки продовжує захищати нашу Україну. Він запевнив, батько приїхав додому, аби вберегти його, а так вийшло, що син не вберіг батька.

Чтайте також:  Макрон та Шольц вимагали від Путіна звільнити захисників Маріуполя – Єлісейський палац

Він справжній батько та українець
Веселий, добрий, усміхнений, щирий…Саме таким Ярослава Бойка згадують його знайомі та однокласники. Герой України закінчив Староміщинську загальноосвітню школу, потім училище, а далі одруження з пані Олею та народження двох синів. Однокласниця Надія не стримала сліз, коли дізналася про страшну звістку – смерть земляка.

– Цей день став справді жахливим, бо вперше прийшла у село така чорна звістка з фронту… Сам Ярослав мав золоті руки і часто працював за кордоном. Здавалося б, все добре, життя чудове, але війна внесла корективи в життя кожної родини. Не оминула і сім’ю нашого Героя. Коли старшого сина мобілізували, то Славік вчинив як справжній батько і повернувся. Немає людей у нашому селі, які б сказали про Ярослава щось погане. Християнин, товариський, розумний, дуже любив кішок і собак, ніколи у школі не ображав дівчаток, брав участь в різних акціях та подіях школи. Таким його ми і пам’ятатимемо, нашого однокласника–Героя. Вічна пам’ять і слава захиснику України, – каже пані Надія.

 

Не стримує сліз і сусідка загиблого Героя пані Надія. Разом з родиною захисника вона прожила на одній сходовій площадці більше шести років. І хоча вона останнім часом проживає в США, натомість добре пам’ятає важливі їх важливі дати. Жінка називає В’ячеслава взірцем працьовитості, а також зразковим парафіянином.

– У дитинстві я дружила з його старшим сином Назаром, який зараз теж на передовій. Я добре пам’ятаю появу на світ меншого сина – Дениса. Ми товаришували, часто гостили один до одного. Дядько Славко для мене – взірець працьовитості. Він їздив за кордон на роботу, а коли приїжджав – ніколи не «відпочивав» на дивані. Він шукав роботу в нас в містечку, щоб не байдикувати вдома. Він ніколи не пропускав службу, до чого і привчав своїх дітей. Коли він приїжджав із заробітків – усім дітлахам в дворі перепадало щось смачненьке, чи то шоколад, чи цукерок – він ніколи не забував про нас, – розповідає жінка.

Чтайте також:  Нелюди: на драмтеатр у Маріуполі, де було близько тисячі людей, окупанти скинули бомбу (ФОТО)

Ніколи Ярослав Бойко не забував і про свою улюблену машину. Сусідка Надія каже, ця машина не найновішої марки, не куплена цього року, проте рідна серцю.

– Він її мив, полірував, начищав. У дворі одразу відчувався запах «нової машини». Це, напевне, було його хоббі. Там він відводив душу та мав час над «подумати». Пишу цей текст і думками переношусь в безтурботне дитинство, де немає війни, де сусіди живі і посміхаються. Про подумати…подивіться на його очі. Які вони глибокі, задумливі, сумні. Скільки в них прихованого змісту. Я рідко зустрічаю людей з такими очима. А очі – це дзеркало душі. Востаннє ми бачились ще минулої весни. Ми жили в одному містечку, але завжди кудись поспішали, – додає вона.

Та більш за все загиблий Герой України любив своїх дітей та дружину. Брат Борис згадує, як Ярослав їздив на заробітки, а його малеча бігла за поїздом.

– Завжди дітям привозив гостинці, завжди передавав жінці гроші. Був дуже щирою людиною, з пів слова міг зрозуміти того, хто до нього звертався в тій чи іншій справі. Він за кордоном працював будівельником, возив людей на роботу, та ще й брав на себе обов’язки керівника на будовах, хоча інші не поспішали до таких обов’язків. Він був золотою людиною, в прямому значенні цього слова. Але почалася війна, – каже брат Борис.

Із загиблим захисником у рідному селищі попрощалися вчора. Чимало людей зібралося, аби провести Ярослава в останню путь. Дружині воїна на похороні вручили «Пам’ятний лист на знак глибокої вдячності за жертовне служіння в лавах Збройних сил України» від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Під звуки залпу та державного гімну прощалися з рідним чоловіком, батьком, другом, побратимом та земляком.