Приклад, вартий наслідування: як Сінгапуру вдалося уникнути спалаху коронавірусу

Причина успіху в тому, щоб з перших днів ставитися серйозно до спалаху хвороби

Місто-держава Сінгапур хоча й знаходиться поруч з охопленим коронавірусом Китаєм, успішно справляється з поширенням інфекції. Причина – у відстеженні всіх випадків зараження і швидкому розгортанні діагностичних систем. Це стало можливим завдяки тому, що влада серйозно поставилися до загрози, починаючи з перших днів спалаху, пише HighTech Plus.

Сінгапур – один з основних ділових партнерів Китаю, тому перші випадки коронавірусу Covid-19 були зафіксовані тут протягом кількох тижнів після початку епідемії. Однак серйозною спалаху в країні вдалося уникнути.

Причина в тому, що влада міста швидко усвідомили реальну загрозу коронавируса і вжили заходів по боротьбі з ним, вважає відомий генетик і популяризатор науки Спенсер Уеллс, про це він написав у колонці для MIT Technology Review.

Чтайте також:  Bloomberg дізнався, про що говорив Путін з виробниками нафти та міністрами перед розривом угоди з ОПЕК

Спираючись на досвід роботи з вірусом атипової пневмонії в 2002-2003 роках, в Сінгапурі почали ретельно відстежувати кожен випадок зараження в пошуках зв’язку між ними. Це дозволило протягом кількох днів виявляти ланцюжки передачі вірусу від однієї людини до іншої та ізолювати всіх можливих переносників інфекції.

Кожен, хто входить в урядові або корпоративні будівлі, зобов’язаний залишати свої контактні дані. Це значно прискорило роботу у відстеженні заражених.

Друга складова успіху Сінгапуру в боротьбі з вірусом – швидка розробка та розгортання діагностичних тестів. Це дозволило перевіряти кожну людину, що прибуває в країну, протягом тих трьох годин, що вона перебувала на карантині.

Для порівняння, в США реакція була прямо протилежною. Спочатку спалаху коронавірусу не надали значення, оскільки його вогнище знаходилося далеко в Китаї. Пильність системи охорони здоров’я була ослаблена, тому в країну проникли десятки заражених. Багато з них продовжували ходити на роботу навіть після появи перших симптомів. При цьому розроблені в США системи тестування на Covid-19 виявилися непридатними для використання. В результаті кількість хворих в країні швидко зростає.

Чтайте також:  У Сумах підлітки отруїлися таблетками від простуди