Без паніки: як заробляти на інвестиціях під час кризи на фондових ринках

Світові фондові ринки впродовж останніх тижнів були дуже нестабільними – то різко обвалювалися, то демонстрували поступовий ріст.

Як у такому випадку діяти інвесторам, та в які інструменти фінансового ринку доцільно вкладати гроші, і наскільки довгою буде корекція – пояснює Степан Джус, аналітик компанії “Фрідом Фінанс Україна”.

Експерт зазначив, що нині ринки справді колапсують. Однак це здебільшого глибока корекція в одному моменті.

Потрібно розуміти, що зростання з 2009 року майже на +400% веде за собою фіксацію прибутків, що і було зроблено в кінці лютого 2020. Коронавірус став тригером, як ми вже заявляли “Глобальна пандемія” фондових ринків, чи корекція впливу коронавірусу на психологію інвесторів? для великих інвесторів про початок фіксації прибутків. Із обсягів угод можна стверджувати, що найбільші гравці зафіксувалися ще на рівні 3400-3100 пунктів (взявши до уваги S&P 500).

Чтайте також:  Зарплату будуть нараховувати по-новому, в Кабміні прийняли важливе рішення: "Якщо розмір окладу менше…"

 

Зараз індекс найбільших американських компаній S&P 500 – на рівні лютого та квітня 2018 року. Тому інвестори можуть розглядати індексні акції на купівлю, радить аналітик.

Попри те, що відбудеться просадка індексу до рівня 2300-2200 (кінець 2018) пунктів, чи нижче 2000 (рівень 2016 р.) пунктів, можна буде усереднювати вниз позиції до жовтня-листопада 2020 року (вибори президента США).

На які фінансові інструменти варто звернути увагу інвесторам:

Як альтернативу, можна використовувати такий фінансовий інструмент, як ETF SPY, користуючись стратегією, описаною вище, у разі довгострокового інвестування з періодом понад 1 рік.
Варто розглядати також захисні активи. Це можуть бути євробонди країн, що розвиваються (і корпоративні теж). Зокрема, в українські єврооблігації також доцільно вкладати гроші, оскільки їхня дохідність зросла зараз у 2-3 рази. Це дасть змогу зафіксувати високу дохідність і погасити цінні папери по номіналу. Не потрібно забувати і про валютний хедж, якщо ви український інвестор.
Знати більше: Міфи про інвестиції на фондовому ринку

Чтайте також:  Airdrop в США. Рецесія почалася: як інвесторам не втратити і примножити

Окрім того, інвестиційний аналітик закликає стежити за ситуацією на глобальних ринках й оцінювати ризики світової рецесії не лише в межах однієї країни. На цей момент падіння ринків, зокрема індексу S&P 500, становило впродовж 14 днів – 920 пунктів (-27%), що вказує на “ведмежий” настрій ринку та можливий початок кризовго стану.

Паніка на фінансовому ринку – річ загрозлива. Тому не піддаємося на провокації, стежимо за собою та своїм оточенням, піднімаємо імунітет та інвестуємо. Бо як сказав Рей Даліо (американський мільярдер, фінансист та інвестор – ред.): “Сash is trash”,
– додав Степан Джус.