Нова хвиля безробіття і ніяких зарплат – експерти розповіли, що чекає на Україну восени

Українські експерти розповіли, що через коронавірус, який бушує у всьому світі, ринок праці в країні не відновиться, як мінімум до кінця цього року, а також запевнили, що мешканцям держави не варто найближчим часом чекати на підвищення зарплатні.

Насамперед експерти ринку праці прогнозують, що проблеми з пошуком роботи спостерігатимуть щонайменше ще до кінця року. І це тільки в разі оптимістичного сценарію, стверджує керівниця експертно-аналітичного центру міжнародного кадрового порталу Юлія Дрожжина.

“В оптимістичному варіанті наприкінці року ми зможемо повернутися до докарантинних показників і за кількістю вакансій, і за зарплатами, якщо не буде нової хвилі карантину. До того ж наш ринок праці частково залежить від іноземних компаній і від того, як вони виходитимуть із карантину”, – сказала вона в коментарі Obozrevatel.

Також вона наголосила, що ще в січні 2020 року експерти розраховували на зростання середньої зарплати до кінця цього року в межах 20-25%, щоправда, через Covid-19 її рівень лише упав – на 10-15%.

Чтайте також:  Яку допомогу з безробіття в Україні платять під час війни: як її отримати

У травні бізнес почав потроху піднімати пропозиції, оскільки з’явилася можливість залучати нових співробітників. А ось згідно з нашими опитуваннями роботодавців про їхню зарплатну політику щодо наявних співробітників, то більш як половина була змушена або зменшити зарплату на 10-15%, або переглянути форму мотивації, зменшивши фіксовану частину та збільшивши змінну частину, яка залежатиме від продуктивності роботи”, – повідомила вона.

А вже за словами HR-експертки Тетяна Пашкіної, навіть попри деяке пожвавлення роботодавців, кількість вакансій по країні все одно скоротилася від 20 до 50%, в порівняні з минулим роком.

“До кризи в Центрі зайнятості було понад 60 тисяч вакансій, зараз – приблизно 45 тисяч. На сайтах працевлаштування було 50-60 тисяч вакансій, зараз – 24-40 тисяч. Багато вакансій було відкрито з огляду на зростання ринку, на проєкти, які злетять. Відповідно, криза внесла свої зміни, і вакансії закрили”, – каже вона.

Чтайте також:  Сюрприз для отримувачів субсидій і соцдопомоги: чекайте в гості інспекторів

Також експертка додала, що наразі і досі мало затребуваними залишаються фахівці в тих сферах, які поки перебувають закритими через карантин:

“Просідає в нас креативна індустрія: івенти, кінотеатри, театри, розваги. Поки не щастить туристичній сфері: гідам і менеджерам. Навіть після відкриття кордонів навряд чи потік клієнтів цьогоріч відновиться. У нас провисає середній клас бізнесу, не всі зможуть нормально вийти з кризи, відповідно, і роботи стає менше, а якщо й буде – уже не з тим окладом”.