Рада може ввести в Україні універсальний базовий дохід у розмірі 3 тис грн

Фінансування виплат пропонується за рахунок емісії


У Верховній Раді розглядають можливість введення в Україні універсального базового доходу в 3000 грн на період виходу з карантину та економічної кризи. Про це повідомляється на веб-сайті парламенту у середу.

«Макроекономічні показники дозволяють нам зробити емісію до 10% від ВВП країни, а це близько 300 мільярдів гривень… (Пропонується – Mind) фінансова підтримка громадян України з метою стимулювання попиту на продовольчі товари шляхом запровадження тимчасового універсального базового доходу у розмірі 3000 гривень на кожну особу на період виходу з карантину та економічної кризи», – зазначається у повідомленні з посиланням на секретаря робочої групи з напрацювання заходів щодо економічного розвитку Людмили Буймістер.

Згідно з повідомленням, емісійні 300 млрд грн пропонується спрямувати частинами по 100 млрд грн на три великі програми: фінансова підтримка громадян, підтримка роздрібних торгових мереж, малого та середнього бізнесу шляхом видачі безкоштовних і безумовних кредитів та інвестиції у будівництво інфраструктури та відновлення галузі електроенергетики.

Чтайте також:  86% померлих в Україні від коронавірусу були старшими за 50 років

У повідомленні зазначається, що Буймістер відзначила, що в Україні вже є до 5 млн безробітних, а рівень бідності у країні становить 43%.

Водночас, на її думку, контрольована інфляція є тим інструментом, який дозволить виходити з кризи і проконтролювати, щоб гроші пішли на стимулювання попиту. «Дефляція – набагато складніший і ризиковіший стан для нашої економіки, і якщо ми з нього не вийдемо зараз рішучими кроками, то попадемо в дуже довгий період стагнації, який може продовжуватись десятки років», – цитує парламентарку інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

В повідомленні зазначається, що в обговоренні запропонованої концепції взяли участь народні депутати, представник Ради Національного банку, науковці, експерти: вони підтримали загальну ідею запропонованої програми і висловили ряд пропозицій щодо її реалізації.

Як повідомлялося, згідно з оновленим законом дефіцит держбюджету-2020 збільшено на 202 млрд грн – до 298,4 млрд грн, доходи скорочено на 119,75 млрд грн – до 975,8 млрд грн, видатки збільшуються на 82,4 млрд грн – до 1266,4 млрд грн.

Чтайте також:  Спроба підняти затонулий танкер «Делфі» виявилася невдалою, влада придумує новий план