Кадрові перестановки в Міноборони РФ: Піонтковський пояснив, навіщо так публічно підвищили Герасимова і понизили Суровікіна

Ці перестановки – результат величезної гризні у вищому керівництві Російської Федерації, зазначив російський опозиціонер.

Кадрові перестановки у Міноборони РФ абсолютно не пов’язані з перебігом війни. Ці перестановки – результат величезної гризні у вищому керівництві Російської Федерації, це реванш групи Шойгу-Герасимова над молодими вовками, котрі рвалися до влади в Росії.

Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів російський публіцист та опозиціонер Андрій Піонтковський.

“Ці перестановки абсолютно не пов’язані з перебігом війни. Абсолютно безглузді перестановки, тому що за своєю посадою – начальник генерального штабу – Герасимов і так очолює усіх військових. І чинний міністр оборони призначає чинного начальника генерального штабу головним за спеціальну операцію. Змістовна частина цієї поспішної комбінації полягала в пониженні Суровікіна. Суровікін з керівника операції перетворився на заступника керівника. Мені здається, і більшість військових експертів так само вважають. Це відповідь генерального штабу військової путінської корпорації на безпрецедентну атаку на них з боку Пригожина, Кадирова, креатурою яких розглядався Суровікін”, – сказав він.

Піонтковський нагадав, що за останній тиждень сталася ціла низка особистих образ, якими керівник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин нагороджував генерала Валерія Герасимова та міністра оборони Сергія Шойгу.

Чтайте також:  У боях за Маріуполь загинув 23-річний борець Михайло Попов. Герої не вмирають, вони завжди в наших серцях

“Це безпрецедентна атака на військову російську верхівку. І вона не могла б розпочатися без подачі Путіна. Звичайно, атака виникла за його ініціативою. Тому що ця ситуація виникає в будь-якій фашистській державі, коли вона зазнає поразки. Виникає питання: хто винен – фюрер чи генерали? Та сама проблема була в Гітлера, та сама проблема була у Сталіна на початку війни, коли Радянський Союз зазнав колосальної поразки. І вони завжди вирішували, що винні генерали, а не фюрер. Ось і Путін звернув атаку на генералів, але, мабуть, Пригожин настільки увійшов у роль, що почав проявляти у своїй поведінці риси, властиві головнокомандувачу, першій особі в країні. Усі помітили його неодноразові звернення до президента Зеленського, його оцінювання української армії, що кардинально відрізнялася від російської пропаганди. Він позиціонує себе, як розумний керівник російської держави, який веде боротьбу з гідним противником, і йому є про що поговорити з гідним противником. Я думаю, що цим скористалися генерали: вони пояснили Путіну, що Пригожин, якого він спустив з ланцюга, вже починає загрожувати не лише їм, а й самому Путіну. І в цьому був сенс цієї операції”, – пояснив публіцист.

Чтайте також:  Поранених на війні в Україні "вагнерівців" лікують у повʼязаній із донькою Путіна клініці

Піонтковський вважає, що такими кадровими перестановками штабні генерали здобули апаратну перемогу не лише над Пригожиним, а й над самим Путіним.

“Загалом ці перестановки – результат величезної гризні у вищому керівництві Російської Федерації. Я думаю, що штабні генерали, скориставшись нахабством Пригожина, взяли реванш над ним. Вони дали йому зрозуміти, що те, що ти спустив із ланцюга своїх особистих псів – Кадирова та Пригожина – це загрожує навіть тобі самому, тож давай повертатися до твердої лінії підтримки генералітету. І той факт, що ці призначення були прийняті формально не Путіним, а Шойгу, підтверджує статус уже й самого Шойгу, про відставку якого теж ходило достатньо чуток. Група Шойгу-Герасимова перебуває при владі приблизно 10 років, за цей час вони укомплектували весь склад міністерства оборони. Звісно, людьми особисто собі відданими. І ось тепер ті події, які відбулися вчора (11 січня – ред.), це реванш групи Шойгу-Герасимова над молодими вовками, що рвалися до влади”, – резюмував опозиціонер.