В Україну – тільки на авто. Кабмін шокував українців рішенням. Через два дні

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 14 березня ухвалив розпорядження про тимчасове обмеження перетину державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Як повідомляє пресслужба уряду, з 17 березня Україна закриває не тільки авіасполучення з іншими країнами, а й залізничне та автобусне. В Україну можна буде в’їхати тільки на автомобілі.

Крім того, Україна проведе невідкладну евакуацію своїх громадян з Італії через спалах коронавірусу COVID-19 у цій країні.

Евакуацію українців буде спільно проводити МОЗ, МЗС та МВС. При цьому Державна митна служба повинна буде оперативно оформити вантаж членів екіпажу і пасажирів літака, який буде здійснювати евакуацію.

Відзначимо, що раніше був озвучений порядок денний засідання:

закриття на два тижні пунктів пропуску через кордон для регулярного пасажирського сполучення з 17 березня;
припинення в’їзду на територію України іноземців протягом двох тижнів із 16 березня;
закриття на два тижні контрольних пунктів на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями з 16 березня;
фінансування Мінфіном виготовлення не менше 200 тис. тестів для ПЛР-діагностики коронавірусу Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України на передачу МОЗ;
забезпечення індивідуальними засобами захисту медперсоналу, контактних осіб, працівників правоохоронних і органів порятунку, задіяних у протиепідемічних заходах;
стимулювання вітчизняних підприємств для виробництва необхідних засобів для надання допомоги хворим;
виділення коштів МОЗ для закупівлі необхідних засобів медичного призначення для населення;
забезпечення пріоритетного проведення платежів на закупівлю товарів, робіт і послуг, пов’язаних із протидією поширенню COVID-19;
введення в установленому порядку митного оформлення протягом однієї доби вантажів із гуманітарною допомогою, що надходять в Україну, пов’язану з організацією боротьби з COVID-19.
Нагадаємо, в Україні, станом на 14 березня, підтверджено три випадки захворювання коронавірусом COVID-19: у Чернівецькій області – два випадки і в Житомирській – один (летальний).

Чтайте також:  Достроковий вихід на пенсію, перераховані обов'язкові умови: "Після досягнення 50 років..."