Скільки в Польщі можна їздити авто з українськими номерами й протермінованим посвідченням водія

Посольство України в Польщі роз’яснило, чи українці можуть користуватися в Польщі протермінованими водійськими посвідченнями та авто на українських номерах довше, ніж 6 місяців з моменту в’їзду.

YAVP.PL подає відповіді на актуальні запитання, які цікавлять українців у Польщі.

Чи можна їздити автомобілем у Польщі, якщо закінчився термін дії українського водійського посвідчення?

Так, можна. Згідно з внесеними змінами (від 13 січня 2023 року) до закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на її території, українське посвідчення водія вважається дійсним у Польщі до 31 грудня 2023 року навіть, якщо термін його дії закінчився (Ст. 20, п.4).
Це положення стосується всіх громадян України, які легально перебувають на території Польщі (в тому числі й тих, які приїхали ще до 24 лютого 2022 року).

Чтайте також:  Літнє сонцестояння: традиції та звичаї

Чи можна в Польщі їздити автомобілем на українських номерах довше, ніж 6 місяців з моменту в’їзду?

Так, можна. Згідно з внесеними змінами (від 13 січня 2023 року) до закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на її території, ті, хто в’їхав на територію Польщі автомобілем на українських номерних знаках, можуть їздити на ним до 31 грудня 2023 року.