До ЗСУ можуть мобілізовувати чоловіків, старших за 60 років: експерти роз’яснили, кого це стосується

В Україні триває повномасштабна війна, тому чоловіків призивають до армії. Мобілізація в країні проводитиметься ще як мінімум 90 днів, до закінчення військового стану в країні.Призову підлягають громадяни 18-60 років.

Як інформує “biz.today.ua”, стало відомо, хто може і в більш старшому віці поповнити лави ЗСУ.

Правила та критерії мобілізації прописані у відповідному законі “Про військовий обов’язок та військову службу”. У документі зазначено, що у ЗСУ закликають рядових, молодших сержантів та старшин на контрактній службі, а також молодшихВійськовослужбовці старшого офіцерського складу можуть мобілізуватись до 50-річного віку. Йдеться про майорів (капітанів третього рангу), підполковників (капітанів другого рангу), військових старшинського та старшого сержантського складу, які служать за контрактом.

До 55 років призивають військових найвищого сержантського та старшинського складу, а також військових старшого офіцерського складу – полковників (капітанів першого рангу), які служать за контрактом.

Чтайте також:  У "Слузі народу" заявили, що війна для РФ перетворюється на утилізацію людей і економіки

До 60 років можуть призиватися військові найвищого офіцерського складу в умовах війни. Це найвище військове керівництво: генерали та аналогічні морські звання. Також старші та молодші офіцери, сержанти та рядові.

Зазначено, що військові вищого офіцерського складу у період дії військового та особливого становища призиваються до 65 років. Таким чином, чоловіки з бойовим досвідом, які належать до вищого офіцерського складу, можуть бути мобілізовані ще й після 60 років – і служити до 65-річного віку.