Що буде з українцями, які не з’явилися до військкомату після отримання повістки

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україні не припиняється мобілізація. А це означає, що багато громадян, як і раніше, продовжують отримувати повістки, пише Телеграф.

Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач зазначив, що мобілізація в Україні йде за планом, а резерв військовослужбовців, які проходять строкову та інші види служби, ще не вичерпано. Він додав, що ці військовослужбовці все ще призиваються по мобілізації, однак одночасно з ними призиваються і громадяни, які не служили.

При цьому, що стосується другого випадку, ці громадяни призиваються до навчальних військових частин. Їхня підготовка триває щонайменше один місяць. Якщо йдеться про складніші спеціальності, то цей термін може бути більшим. Горбач додав, що добровольці в Україні все ще є, проте більшість бажаючих вступили до лав Сил оборони у перші місяці повномасштабної війни.

Чтайте також:  "Небо плакало над нами проливним дощем": в останню дорогу провели загиблого воїна Тараса Єднака(ФОТО)

Водночас військовозобов’язані, що проігнорували повістки, можуть бути оштрафовані або притягнуті до кримінальної відповідальності.

За його словами, адміністративний штраф передбачено, якщо повістку було вручено з метою уточнення військово-облікових даних. Однак, якщо військовозобов’язаний уже пройшов медогляд, отримав повістку про прибуття на військову службу і не з’явився, йому загрожує кримінальна відповідальність, санкція статті якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.