Прорив у медицині: з мозку однорічної дівчинки видалили ненародженого близнюка

Комп’ютерна томографія голови показала, що мозок дитини був стиснутий.

 

Нове дослідження докладно описало незвичайний випадок ненародженого близнюка, виявленого в мозку однорічної дівчинки в Китаї. Хоча цей випадок надзвичайно рідкісний, це не вперше, коли про нього повідомляється у медичній літературі. Лікарі Фуданського університету в Шанхаї пояснили, що у дівчинки збільшена голова та проблеми з моторикою. Комп’ютерна томографія її голови показала, що її мозок був стиснутий і мав місце накопичення рідини, викликане значним зростанням, яке можна було виявити в мозкових шлуночках.

Про це пише IFL Science.

Подробиць в історії хвороби мало, але в ньому описується, що було проведено хірургічне видалення, що виявило рідкісний випадок “внутрішньошлуночкового плоду-в-плоді”. Іншими словами, плід ненародженого близнюка дитини знаходився всередині її черепа. Крихітна фетиформна маса відростила верхні кінцівки і навіть пальцеподібні виступи, але залишилася вкрай нерозвиненою.

Чтайте також:  Перший пацієнт в Україні вилікувався від коронавірусу – Зеленський

Вважається, що подібні випадки “плід усередині плода” відбуваються на дуже ранніх стадіях вагітності двійнятами, коли скупчення клітин, що діляться, утворене заплідненою яйцеклітиною, зване бластоцистою, не може належним чином відокремитися. В результаті один із ранніх ембріонів покривається іншим. Ув’язнений у реплікаційні клітини іншого близнюка, він може розвиватися, але залишається “живим” завдяки кровопостачанню близнюка.

“Сполучені частини розвиваються у передній мозок плода-господаря та обволікають інший ембріон під час складання нервової пластини”,- кажуть спеціалісти.

Незрозуміло, як однорічна дівчинка відновилася після важкої операції, оскільки історія хвороби дуже коротка.

Випадки “плід у плоді” надзвичайно рідкісні. Найбільш надійні цифри припускають, що вони відбуваються на кожні 500 000 народжень, хоча неясно, як було підраховано це число. Здебільшого ненароджений плід знаходиться в тілі живої дитини, тому вкрай рідко можна виявити, що воно впливає на мозок.

Чтайте також:  У Києві медики лікарні швидкої допомоги влаштували акцію протесту через зниження зарплати.