В Україні можуть різко підвищити тарифи на воду та водовідведення: коли і наскільки

Питання щодо встановлення нових тарифів планують обговорити у березні 2023 року.

НКРЕКП планує переглянути тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Після чого вони можуть суттєво зрости.

Про це йдеться на сайті Національної комісії.

У повідомленні зазначається, що проєкти тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення були ретельно перевірені, їх зміна відповідає вимогам чинного законодавства. З метою стримування фінансового навантаження на споживачів, та в той же час для забезпечення їх послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості Регулятором були мінімізовані витрати у структурі тарифів.

Це питання планують обговорити у березні 2023 року під час засідання НКРЕКП у формі відкритого слухання.

Як повідомляється у пояснювальній записці, наразі опрацьовується можливість встановлення вказаних тарифів двома етапами:

від 01.04.2023,
від 01.07.2023.
“Ураховуючи можливі негативні наслідки різкого підвищення тарифів для споживачів доцільним є застосування поетапного підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. З метою поступового підвищення рівня тарифів з дотриманням норм Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою НКРЕКП від 10 березня 2016 року № 302 здійснено розрахунок тарифів на календарний рік”, – аргументують у компанії.

Чтайте також:  Зарплати в Україні злетіли, озвучені "непристойні" суми: "Від 40 до 62 тисяч отримують..."

Там додають, що нові тарифи сформовані з урахуванням:

узгоджених з органами місцевого самоврядування річних планів ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення;
норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів;
індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, затверджених органами місцевого самоврядування.
Детальніше із документом, де можна ознайомитися з підходами до формування тарифів дивіться ТУТ.