Для туристів країни почнуть відкривати кордони з 1 липня
Україна з 15 червня запускає міжнародне авіасполучення після тривалої паузи, викликаної пандемією коронавірусу і карантинними обмеженнями.
При цьому країни Європи залишаться закриті для більшості українців до 1 липня. Єврокомісія 11 червня ухвалила механізм, який регулює допуск на територію країн ЄС і Шенгенської зони громадян третіх держав. Заборона на туристичні поїздки іноземців, яка мала завершитися 15 червня, продовжена до 30 червня.
Поки що українці можуть в’їхати в країни Європи лише за таких умов:
мають близького родича, який є громадянином країни;
мають дозвіл на проживання або роботу;
їдуть на сезонну роботу і можуть підтвердити це документом.
Такі ж правила залишаються в Грузії, Вірменії, Азербайджані, Молдові.
«Громадяни України з понеділка будуть вільні залишати територію України з будь-якою метою при готовності держави в точці призначення пропустити даних громадян на свою територію. Перевірити готовність вас прийняти на території іноземної держави рекомендую тільки через базу TIMATIC», – розповів у дописі в соцмережі Facebook керівник правового департаменту в ДТЕК Іван Лях.
За його словами, станом на зараз українців готові прийняти:
США – без обмежень на кордоні;
Албанія – без обмежень на кордоні;
Великобританія – з дотриманням карантину 14 днів. За недотримання – штраф 1000 фунтів (33 000 грн).
Туреччина – без обмежень на кордоні і тестуванням на коронавірус при прибутті.
Ірландія – по прибуттю потрібно заповнити спеціальну форму з контактними даними і провести 14 днів на самоізоляції;
Білорусь – з дотриманням 14 днів самоізоляції;
В Чехію можуть потрапити українці з візою D або якщо є дозвіл на проживання в країнах ЄС. Для мандрівників країна закрита.
Для туристів країни почнуть відкривати кордони з 1 липня. Поки що Україна домовилася з Грузією і Туреччиною про відновлення авіасполучення з наступного місяця. У Міністерстві закордонних справ України повідомляють, що переговори також йдуть з Азербайджаном, Болгарією, Кіпром та Грецією.
Що стосується в’їзду іноземців в Україну, то повноцінно відкриваються пункти пропуску прикордонного контролю в аеропортах Бориспіль, Жуляни, Львів, Одеса, Дніпро, Запоріжжя Ужгород, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Ізмаїл, Маріуполь, Кривий Ріг, Суми, Рівне, Озерне, Черкаси, Полтава, Сокільники.
Пункти пропуску будуть поступово відкриватися і працювати з певними обмеженнями, зазначив Іван Лях.
Повітряні кордони будуть відкриті для іноземців, які не є дипломатами і не мають посвідки на проживання в Україні. Для в’їзду в Україну таким іноземцям необхідний відповідний страховий поліс, який повинен компенсувати витрати, пов’язані з обсервацією і лікуванням в разі інфікування COVID-19.
Примусову обсервацію повинні проходити тільки громадяни країн із значним поширенням COVID-19 (кількість активних випадків захворювання становить понад 40 осіб на 100 000 чоловік).
Як і раніше, не підлягають обсервації:
– дипломати, працівники міжнародних організацій і члени їх сімей;
– водії та члени екіпажів вантажних транспортних засобів;
– члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
– особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням програми «Дій вдома».
Відомо, що МОЗ створює «червоний» і «зелений» список країн. «Червона» зона – це країни, з яких будуть прибувати туристи або інші громадяни, де епідеміологічна ситуація гірша, ніж в Україні. «Зелена» зона – це країни, де ситуація така ж або краща.
З «червоної» зони пасажири будуть направлятися на самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону. Прибулі з «зеленої» зони зможуть не проходити самоізоляцію. В обох випадках обов’язковою умовою буде наявність медичної страховки, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на прес-брифінгу 10 червня.
За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, країни ЄС відновлять авіасполучення з іншими державами з 1 липня. Однак за умови, що країна, з якої прилітає пасажир, буде відповідати епідеміологічним критеріям.