Коронавірус і бізнес: як уряд Ізраїлю допомагатиме підприємцям не збанкрутувати

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу оголосив про виділення фінансової допомоги бізнесу, який постраждав через спалах коронавірусу.

Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаниягу

Cума допомоги становить 10 мільярдів шекелів (2,7 мільярда доларів), повідомляють закордонні ЗМІ. 80% цих коштів буде виділено у вигляді кредитів, які потрібно повернути.

За словами голови ізраїльського уряду, коронавірус негативно вплинув на світову економіку. Ізраїль не став винятком.

Ізраїльська економіка потужна, а рівень безробіття – низький. Наша програма покликана забезпечити громадянам умови для роботи,
– зазначив Нетаньягу.
Рішення про виділення фінансової допомоги уряд Ізраїлю ухвалив ще 8 березня. Однак тоді йшлося про надання 4 мільярдів шекелів (понад 1 мільярда доларів). Потім цю суму вирішили подвоїти
Ще 1 мільярд шекелів (276,2 мільйона доларів) буде спрямовано на підтримку системи охорони здоров’я держави. Стільки ж буде виділено на екстрені потреби для таких служб, як поліція, пожежна охорона, пенітенціарної служби тощо.

Чтайте також:  Більше в літак до Туреччини це не взяти - авіалінії попередили українців про нові заборони

Щодо постачання продовольчих товарів до магазинів за словами Нетаньягу, ніякого дефіциту харчів не виникне. Так, велику кількість продуктів до країни доставлятимуть морем.

Також голова уряду пообіцяв надати матеріальну допомогу й ізраїльським авіакомпаніям, які в результаті зниження пасажиропотоку можуть збанкрутіти.

Міністр фінансів Ізраїлю Моше Кахлон заявив, що кошти у вигляді кредитів представники бізнесу зможуть отримати через 7-9 днів. Окрім того, чиновник зазначив, що уряд готує додаткові заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусом.