“Долар несеться за край граничної межі, ситуація в обмінниках може приголомшити українців”: експерти про курс валют в Україні

Весною готівковий курс долара в Україні став стрімко знижуватися і зараз не перевищує 38 грн. Офіційний курс зафіксовано Нацбанком на рівні 36,57 грн. Стало відомо, коли обидва курси можуть зрівнятися.

Як інформує “biz.today.ua”, колишній член Ради Нацбанку України Віталій Шапран повідомив, що поки банки завозили готівкову валюту з-за кордону, комісії з операцій та операційні ризики тиснули на дельту між готівковим та безготівковим курсом. Сьогодні ситуація на готівковому ринку стабілізувалася, і курс наблизився до офіційного.

Фінансист наголосив, що така ситуація прогнозувалася ще влітку 2022 року, але реалізувалася лише зараз.

На думку Шапрана, повномасштабна війна змінила правила гри на валютному ринку. Курс долара з плаваючого став фіксованим, а готівковий – “пішов у вільне плавання” і умовно став ринковим.

Наголошено, що на збалансованість готівкового ринку впливають настрої українців, зокрема тих, які повертаються з-за кордону. Багатьом вдалося заробити та привезти валюту додому. Зменшення різниці між безготівковим та готівковим курсом означатиме відновлення економічних процесів. А збільшення дельти стане тривожним сигналом.

Чтайте також:  Експорт українського зерна з початку сезону 2020/21 років упав на 10,6%

“Чи може курс підійти впритул до офіційного 36,6? Так, така ситуація може виникнути, проте в результаті таких прогнозів багато “але”: від новин з фронту до настроїв щодо еміграції населення, за змістом заощаджень у гривнях і т.д.”, – пояснив експерт.

За даними Мінфіну, у четвер курс долара на готівковому ринку не змінився у купівлі – 37,40 грн та додав 10 копійок у продажу – 37,90 грн.

В обмінниках долар не змінився у продажу, а у купівлі подорожчав на 4 копійки. Котирування – 37,80 грн та 37,70 грн відповідно.