Польща топитиме кораблі, що загрожують газопроводу з Норвегії

Підготовлений польським урядом законопроєкт щодо захисту газопроводу має бути схвалений парламентом.

Польща посилює захист енергетичних потужностей та готується знищувати кораблі та літаки, які становитимуть небезпеку для нового газопроводу з Норвегії.

Про це повідомляє Reuters.

Польський уряд схвалив законопроєкт, який дозволяє військовим у винятковій ситуації, коли всі інші можливості вичерпані, топити ворожі кораблі та збивати літаки, щоб запобігти терористичному акту.

Крім того, цей документ передбачає створення постійної базу берегової охорони в розташованому біля кордону з Німеччиною порту Свиноуйсьце, де розташований термінал для зрідженого природного газу.

Газопровід з Норвегії Baltic Pipe, що проходить через Данію та Балтійське море, приходить до міста Ніхожа. Його спорудження розпочалося наприкінці 2000-х років, відкриття відбулося 27 вересня минулого року – наступного дня після вибуху на російських “Північних потоках”, з якими він перетинається. Потужність трубопроводу – 10 млрд кубометрів на рік.

Чтайте також:  У Варшаві вулицями розкидали гроші: люди кинулись збирати купюри, але їм не пощастило

Польща втратила російські поставки навесні, коли “Газпром” припинив експорт газу до країн, які відмовилися оплачувати його рублями. Втім, Варшава і не планувала продовжувати з “Газпромом” контракт, що закінчувався минулого року.

На церемонії відкриття Baltic Pipe прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив: “Епоха російського домінування в газовій сфері добігає кінця. Епоха, відзначена шантажем, погрозами та здирством”.

Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон назвала газопровід із Норвегії “ключовим проєктом для забезпечення безпеки постачання до регіону”.

Підготовлений урядом Польщі законопроєкт щодо захисту газопроводу має бути схвалений парламентом.