Коли почнеться справжній контрнаступ ЗСУ: експерт попередив про пастки від ворога

Олег Жданов розповів, що зараз відбувається в Бахмуті.

Зараз уся увага світу прикута до лінії фронту на сході України. Всі в очікувані можливого контрнаступу від ЗСУ. Російські ЗМІ останніми днями відверто панікують та вже “розпочали” наш контрнаступ. Сайт ТСН.ua з’ясовував, що насправді відбувається в районі Бахмута та чи дійсно росіяни настільки виснажені й готові відступати.

Це ще не контрнаступ, а місцеві бої
Військовий експерт Олег Жданов запевняє, що зараз показовими та актуальними є карти, які опубліковані на сайті американського Інституту вивчення війни.

“На сайті Інституту вивчення війни сьогодні опублікували свіжу карту лінії фронту, яка проходить у Бахмуті. Там показано ділянки фронту, де наші війська дійсно просунулися. Можу вас запевнити, що це не контрнаступ. Це – місцеві бої, в яких ми переважаємо окупантів. Російські війська просто видихаються, про це, до речі, заявляли і в Інституті вивчення війни ще на початку цього тижня. Зараз ми бачимо, що росіяни “буксують” у Бахмуті і у них не вистачає вже резервів для поповнення втрат”, – розповідає сайту ТСН.ua Олег Жданов.

Резерв, який воює по-іншому
Експерт зауважує, що успіхи ЗСУ відбуваються за рахунок того, що до цього району перекинули 3-тю окрему штурмову бригаду як резерв.

“Підкреслю, це штурмова бригада! Воїни, які проходили навчання із західними інструкторами – вони воюють зовсім по-іншому. Росіяни не просто не вміють так воювати, вони навіть не знають ті методики, за якими воюють наші штурмовики. Тому ми і маємо на цій ділянці частковий успіх. Наші воїни просунулися на південному сході – це велика ділянка площею 3 на 2,5 кілометра, а на північному сході є невеличкий успіх, нашим хлопцям вдалося відсунути російські війська від траси в районі від Бахмута до Хромового”, – розповідає Жданов.

Чтайте також:  11-річний хлопчик-переселенець у Чернівцях зібрав гроші на 20 бронежилетів та тепловізор для ЗСУ

Він наголошує, що місцеві бої та контрнаступ – це абсолютно різні речі.

“Я би не прив’язував наш контрнаступ до боїв у Бахмуті. В місті, за рахунок введення свіжих сил, ми потроху намагаємося перехопити ініціативу. І маємо там певний успіх, який наші бійці намагаються закріпити. Сподіваюся, що вони будуть його й надалі розвивати. А що стосується контрнаступу, то це процес, який іде абсолютно паралельно”, – каже Жданов.

Коли контрнаступ?
Експерт прокоментував паніку, яка вже почалася серед російських воєнних кореспондентів.

“Позавчора російські воєнкори почали писати вже про нібито початок нашого контрнаступу. Мовляв, усе! Українські війська почали висуватися з Харкова! Вони перелякано писали, що йдуть цілі колони танків, САУ, РСЗВ. А вже вчора їх риторика змінилася. Пишуть, що вони помилилися, і ніхто нікуди вже не йде. Так от – у них вже істерика! І це дуже добре для нас. Я би радив дослухатися до нашого президента, який попросив усіх ще “трішки зачекати”. Думаю, це потрібно для того, щоб надійшли всі ті види озброєння, які ми очікуємо і котрі нам необхідні для контрнаступу. Один із варіантів його ймовірного початку – це друга половина або кінець травня”, –зазначає Олег Жданов.

Чтайте також:  Осиротіло двоє дітей: поховали воїна, якому хочуть присвоїти звання Героя (ФОТО, ВІДЕО)

Ворог готує провокації
Експерт погоджується з тим, що росіяни можуть хитрувати і намагатися зірвати нам контрнаступ. Вони можуть просто здати якусь ділянку фронту, показати, що все – ми відходимо, вдати, що фронт валиться. Ми кинемо туди війська, а утримаємо підступний фланговий удар.

“Зараз почнеться найцікавіше. Росіяни будуть нас провокувати, аби збити контрнаступ. Ворог може вдатися до хитрощів. Що я маю на увазі? Росіяни можуть навіть поступитися якимось позиціями аби спровокувати наших військових до необдуманих та емоційних дій, мовляв, ви маєте успіх, давайте його розвивайте. За їхнім задумом, наші військові повинні зірватися і побігти наступати, де вони дали нам можливість трішки просунутися. А потім це виявиться пасткою. І по нас просто вдарять із флангів. Тому варто бути обережними. Таких провокацій від ворога слід очікувати саме зараз. Їх буде дуже багато з боку окупантів. Ціль одна – спровокувати достроковий початок контрнаступальних дій ЗСУ. Але найголовніше, що наш Генштаб це бачить і розуміє”, – додає Олег Жданов.