«Газпром» готується до продовження укладки «Північного потоку – 2»

Оператор газопроводу просить у Данії дозволу на використання свого судна в водах країни
Датське енергетичне агентство отримало запит оператора проєкту «Північний потік – 2» Nord Stream 2 AG на використання нового типу судна для завершення будівництва газопроводу в датських водах. Про це використовує Reuters.

«Трубоукладчики, що використовують якір (а не систему динамічного позиціонування), були розглянуті в процесі оцінки впливу на навколишнє середовище, але не були включені в дозвіл, виданий в жовтні 2019 року», – йдеться в коментарі агентства.

Нагадаємо: у грудні США через санкції заблокували роботу трубоукладачів іноземних підрядників «Газпрому».

У Росії є два судна, здатні добудувати невелику ділянку «Північного потоку – 2», що залишилась – трубоукладач «Академік Черський» і «Фортуна».

При цьому на «Академіку Черському» встановлена система динамічного позиціонування, що дозволяє не використовувати при утриманні позиції судна якорі або швартові кінці, що мінімізує вплив на навколишнє середовище. Однак на «Фортуні» такої системи немає, а значить, згідно з дозволом на трубоукладальні роботи, виданим Датським енергетичним агентством в жовтні 2019 року, вона поки не може працювати на недобудованій ділянці «Північного потоку – 2» довжиною близько 120 км.

Чтайте також:  Виганяють із речами на вулицю: українки в Італії опинилися на межі виживання через COVID-19

«Поправка має відношення до можливого використання судів з якірним позиціонуванням і є поясненням лише однієї з умов дозволу. Подібна технологія вже успішно застосовувалася під час будівництва на території країни ділянки експлуатованого газопроводу «Північний потік», а також при будівництві ділянки газопроводу «Північний потік – 2» в водах Німеччини», – йдеться в коментарі Nord Stream 2 AG.

Датське енергетичне агентство уточнило, що рішення про внесення поправок буде «виключно адміністративним» відповідно до Конвенції ООН з морського права.

Бундестаг ФРН вважає за необхідне продумати можливі кроки на випадок розширення американських санкцій проти «Північного потоку – 2».