Іран заперечив постачання дронів до Росії та звинуватив Зеленського в “інформаційній війні”

Тегеран звинувачує Київ у відмові від переговорів.

Іран вкотре заперечив свою допомогу Російській Федерації, яка стосується постачання ударних дронів Shahed. Мовляв, Тегеран “за” політичне рішення для якнайшвидшого припинення війни і навіть готовий у цьому допомогти.

Про це з посиланням речника МЗС Насера Канані повідомила іранська державна агенція IRNA.

За його словами, звинувачення Володимира Зеленського на адресу Тегерана у постачання росіянам ударних дронів є безпідставними. Мовляв, такими заявами український лідер нібито “бере участь в інформаційній війні проти іранського народу, аби отримати якомога більше зброї та фінансової допомоги від Заходу”.

Канані заявляє, що “політичні шоу не змінюють реальності війни в Україні, а Київ нібито відмовився від переговорів з Іраном задля розслідування постачання безпілотників.

“Відмова української сторони від переговорів з Іраном з метою вивчення висунутих звинувачень свідчить про безпідставність та політичні інтереси на тлі таких тверджень проти Ісламської Республіки Іран”,- сказав Канані.

Чтайте також:  Коли надійде лендліз, зможемо звільняти і Південь, і Схід, і, сподіваюсь, Крим – Арестович

Звернення Зеленського до іранців
24 травня президент України своєму вечірньому відео звернувся до іранського народу, влада якого надсилає росіянам дрони-камікадзе Shahed для терору мирного українського населення. За словами глави держави, на рахунку ЗСУ майже 900 цих збитих дронів. Загалом вже було застосовано близько 1160 Shahed.

“Люди Ірану! Росія б’є по всьому, не розбираючи. Артилерією й мінометами, ракетами і дронами – тим, що в неї є, і тим, що від вашого імені Росії дають. Я впевнений, ви маєте бути на іншому боці історії – не зі злом”, – сказав Зеленський.