“Вбив майбутнє”: дружина збитого на смерть 22-річного нацгвардійця розповіла, якого покарання хоче для судді Тандира

На засідання апеляційного суду у справі судді Тандира приїхала й родина загиблого Вадима Бондаренка – батько, брат і дружина. І це водночас, що під час розгляду апеляції потерпілій стороні в суді не дають слова.

Сім’я загиблого в Києві 22-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка неодноразово заявляла – вони ретельно стежитимуть за перебігом справи і вимагають для вбивці Вадима найсуворішого покарання. Дружина нацгвардійця каже, разом з її чоловіком підозрюваний вбив й усі плани родини на майбутнє життя.

Анна Бондаренко дала розлоге інтерв’ю ТСН.

Як вона збирається жити далі і що залишила собі на згадку про коханого – розповіла кореспондентці ТСН Мар’яні Бухан.

“Ну, наскільки сильно тяжко, я вам передати не можу. Воно всередині так болить”, – ділиться Анна Бондаренко, дружина загиблого строковика.

27-річна Анна Бондаренко крутить у руках армійський кашкет чоловіка. Його жінці віддали в частині, де служив Вадим.

“Ще є його запах. І підпис. Він трохи підтертий, але видно, що написано “бонд”, – каже жінка.

До будинку, де вони ще до повномасштабної війни жили всі разом – Аня, Вадим і троє їхніх дітей – нині вона майже не заходить. Мешкає поруч у батьків.

“Мені важко сюди заходити, тут усе про нього нагадує, і все ми робили разом”, – каже вона.

Чтайте також:  На Львівщині 19-річний мотоцикліст позбавив життя 13-річну велосипедистку і потрапив до реанімації

Вони познайомилися три роки тому тут – у селі Майданецьке. І вже за три місяці одружилися. Анна розповідає, Вадима не налякало, що у неї вже є двоє дітей.

Майже одразу після весілля Вадим пішов на строкову в Нацгвардію. Поки служив, Аня народила доньку Поліну. Повернутися молодий батько мав навесні 2022 року. Однак через наступ росіян усім строковикам термін служби продовжили. Анна з дітьми торік у лютому виїхала до Фінляндії. Думала повертатися, коли звільниться чоловік. Однак приїхати довелося раніше.

В ніч проти 26 травня за кілька хвилин до комендантської години голова Макарівського суду на Київщині влетів на блокпост і збив 22-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка. Строковик загинув миттєво.

Ноги повивертало повністю в другий бік, був перелом основи черепа.

Суддю Олексія Тандира ув’язнили на час слідства. Сам він після аварії назвав себе не винуватцем аварії, а лише причетним до смерті нацгвардійця.

“Ну як у країні, де йде війна, суддя може собі дозволити напитися і ганяти в комендантську годину по Києву”, – запитує вдова.

Тепер вона чекає на справедливе правосуддя.

“Хотілося б його дуже покарати. Бо 10 років для нього – це ніщо. Він забрав ціле життя, а в нього заберуть лише 10 років”, – каже вона.

До України Анна приїхала з їхньою з Вадимом спільною донькою. Поліні два роки. Те, що у неї більше немає тата, дитина, яка на нього так схожа, не розуміє. Вона легко йде на руки до будь-кого, не боїться камери і готова навіть з незнайомцями ділитися усім.

Чтайте також:  Троє діток залишилися без батька: на Черкащині прощаються з нацгвардійцем Бондаренком, якого збив суддя (фото)

Тим часом її мама в розпачі. Анна збирає невеличкий урожай полуниць на своєму городі і розповідає, як ще восени вони докупили землю в селі і готувалися до ремонту будинку.

“Ми планували добудувати цей будинок”, – каже вона.

Щебінь, камінь і пісок для добудови вже лежать на ділянці. Однак будівництво, вирішила Аня, не розпочинатиме. За кілька днів збирається повернутися до Фінляндії, де на неї чекають мама і старші діти.

“Я поїду за кордон, не знаю, на рік – це точно, а потім я буду бачити”, – ділиться вдова.

Нагадаємо, в Києві в ніч проти 26 травня суддя Олексій Тандир на смерть збив нацгвардійця. Смертельна ДТП сталася на блокпосту. Загиблим військовим є 23-річний нацгвардієць Вадим Бондаренко з міста Тальне на Черкащині. У нього залишилося троє дітей. Також батько і брат загиблого захищають Україну на фронті.

Судді інкримінують смертельну ДТП у стані алкогольного сп’яніння. 27 травня Вища рада правосуддя дозволила арештувати суддю Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира